Gratis

Farmacist

FARMACIA SFINTA ECATERINA SRL

Candidatul Ideal

- Studii de specialitate ;
- Autorizatie Libera Practica sau Certificat de Membru al Colegiului;
- Abilitati de relationare si comunicare;
- Ambitie si putere de munca;
- Orientare catre pacient
- Cunostinte operare PC si programe de gestiune farmaceutica;
- Atentie distributiva;
- Deschidere catre asimilarea de noi cunostinte, flexibilitate, dorinta de perfectionare.

Descrierea jobului

- Farmacist pentru locatie situata in sectorul 1, Bucuresti – zona Cismigiu,
- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- Interactioneaza cu clientul si face recomandari individualizate, in functie de nevoile sale;
- Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor.
- Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
- Face parte din comisia de inventariere periodica;
- Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
- Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant;
- Salariu fix plus bonus in functie de performanta;
- Tichete de masa ;
- Asigurare de sanatate; .
- Prime de Paste si Craciun;
- Decont transport in comun(stb/metrorex)

Compania vine in sprijinul pacientilor cu oferte si preturi corecte.
Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024