Gratis

FARMACIST

IVONA FARM SRL

Candidatul Ideal

Ne dorim sa ai:
- Studii superioare de specialitate (Absolvent Facultatea de Farmacie sau student ani terminali);
- Autorizatie Libera Practica sau Certificat de Membru al Colegiului constituie un atu pentru aplicant
- Asigurare de malpraxis
- Abilitati de relationare si comunicare.
- Consecventa; Ambitie si putere de munca
- Capacitate de organizare si de coordonare a unui colectiv
- Orientare catre relatia cu clientul; orientare catre pacient
- Cunostinte operare PC
- Atentie distributiva
- Dorinta de perfectionare si de a se informa in legatura cu produsele nou existente si intrate pe piata romaneasca

Descrierea jobului

Printre responsabilitatile viitorului nostru farmacist se numara urmatoarele:
- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala,gratuite sau compensate;
- Are in subordine asistentii de farmacie si supravegheaza eliberarea medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari individualizate, in functie de nevoile acestuia;
- Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/pantilor

Prin profesionalismul și deschiderea echipei noastre, prin gama largă de produse și avantajele speciale oferite, am reusit, in cele 2 decenii de activitate, sa aducem farmaciile IVONA la cel mai inalt nivel de calitate. Suntem intr-un proces de dezvolatare continuu si cautam persoane dornice sa evolueze alaturi de noi!
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024