Gratis

Farmacist Slatina

Farmacia Adonis S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii de specialitate - Facultate de Farmacie
- certificat de membru Colegiului Farmacistilor din Romania vizat la zi;
- cunostinte operare PC;
- abilitati de comunicare si relationare;
- orientare catre pacient / client;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- elibereaza si recomanda produse farmaceutice;
- elibereaza retete compensate si gratuite;
- informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- supravegheaza activitatea asistentilor de farmacie;
- verifica si urmareste stocurile;
- participa la receptia cantitativa si calitativa a produselor;
- verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari.

Beneficii:
- pachet salarial motivant (salariu de bază, tichete de masă și bonusuri);
- decontarea cotizației și asigurării malpraxis;
- prime cu ocazia Sărbătorilor de Paște și Crăciun;
- se deconteaza transportul pentru angajatii din alte locatii;
- programe de training si instruire.

Suntem o companie cu o vechime de peste 20 de ani pe piata farmaceutica din judetul Olt, oferim un mediu de lucru placut si stabil .
Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024