Gratis

Electrician instalatii electrice

Electro Calin Branesti S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

Ce ne dorim sa fii?

- Electrician cu experienta in instalatii electrice / electrician cu experienta in montajul sistemelor fotovoltaice / bransamente ;
- Sa detii experienta pe santier ;
- Un angajat capabil sa puna in aplicare scheme electrice ;
- Sa ai capacitatea de a lucra in echipa, sa dai dovada de seriozitate si punctualitate ;
- Sa ai capacitatea de a comunica fluent si de a folosi un smartphone ;
- Sa detii permis de conducere cat.B

Descrierea jobului

Ce asteptari avem de la tine?

- Sa stii sa montezi, sa conectezi si sa pui in functiune diverse echipamente pentru sistemele electrice de joasa tensiune ( tablou electric, prize, intrerupatoare, corpuri de iluminat, doze de legatura, impamantare, paratrasnet
- Sa stii sa efectuezi diverse legaturi in tablourile electrice de curenti tari / curenti slabi conform schemelor monofilare;
- Sa stii sa transpui in practica planurile si schemele electrice;
- Sa completezi documente specifice ( procese verbale, avize, rapoarte, cantitati de materiale );
- Sa stii sa executi bransamente electrice, extinderi de retele electrice;
- Sa verifici instalatii de impamantare ( PRAM ) ;

- Daca aplici pentru sisteme electrice fotovoltaice - sa stii sa montezi panouri fotovoltaice, invertor, sisteme de prindere panouri ;

Ce beneficii iti punem la dispozitie :
- Contract de munca pe perioada nedeterminata (perioada de proba fiind de 3 luni);
- Salariu negociat in functie de competente si experienta;
- Bonusuri in functie de proiecte;
- Tichete de masa lunar;
- Tichete cadou ( Paste, Craciun ) / Bonusuri;
- Asigurare transport / Transport decontat;
- Curs de formare profesionala , specializare ( dupa caz ) ;

Programul de lucru:
- Luni - Vineri 08:00 - 17:00 ( la ora 17 se pleaca de la lucrare );
- Sediul firmei: Comuna Branesti, Jud. Ilfov - Punctul de plecare catre lucrari;
- Sarbatorile legale nu costituie zi de lucru;

SC ELECTRO CALIN BRANESTI SRL este o societate comerciala, atestata ANRE, cu capital privat ce activeaza in domeniul instalatiilor electrice din anul 1997.

Domeniu:

- Proiectare, executie si reparatii pentru retele electrice de 0,4- 20 kV, inclusiv PT 20/0,4 si bransamente;

- Instalatii electrice interioare pentru constructii civile si industrial

- Proiectare / Montaj instalatii si sisteme fotovoltaice

- Instalatii de paratrasnet si instalatii de legare la pamanat, inclusiv masuratori ale rezistentei de dispersie pentru prize de pamant si rezistenta de izolatie pentru cabluri si conductoare

- Executie si reparatii instalatii de curenti slabi (protectii prin retele, automatizari, semnalizari, cabluri fir pilot, linii TC) in retele electrice de 0,4-20 kV;

- Montare baterii de condensatoare pentru imbunatairea factorului de putere

- Intretinere iluminat public

- Extindere de retele electrice

- Servicii de inchiriere PRB – va punem la dispozitie 2 platforme ridicatoare cu brat- 16 m si 20m

- Verificari PRAM

Executia lucrarilor se realizeaza conform cerintelor tehnice solicitate de legislatia aflata in vigoare.

Dotarile foarte bune, seriozitatea, promptitudinea , raportul foarte bun calitate-pret au contribuit la realizarea unui bun renume obtinut de-a lungul timpului.

Daca doresti sa faci parte din echipa noastra, transmite-ne un CV la adresa de e-mail: office@electro-calin.ro , sau suna-ne la 0724.283.475 si programeaza un interviu!

Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024