Gratis

ECONOMIST

SC SMART TRAINING SRL

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare (Facultatea de Științe Economice)
Experiență pe o poziție similară
Cunoașterea legislației actuale în ceea ce privește contabilitatea, precum și legislația financiară, economică și fiscală
Aptitudini de planificare și organizare
Foarte bune abilități de comunicare și muncă în echipă
Cunoştinţe foarte bune de operare PC/MS Office

Descrierea jobului

Înregistrarea în contabilitate a facturilor de la furnizori naționali și internaționali
Contabilizează și înregistrează documentele de mișcare mijloace fixe, precum și amortizarea acestora
Responsabilitate pentru operațiuni de bancă (efectuează plăți, operează extrase de cont, verifică solduri, etc)
Înregistrare note contabile
Verificare și înregistrare deconturi
Verificare fișe de cont
Verificare furnizorii cu TVA la încasare
Realizează confirmări de solduri periodic cu clienti și furnizorii companiei
Transmitere notificări de plată către clienții companiei
Evidență stoc materiale consumabile
Asigură efectuarea la timp a înregistrărilor contabile și respectă termenele lunare de închidere din contabilitate
Efectuează verificări preliminare închiderilor de lună
Raportarea financiar-contabilă către conducerea societății
Asistență audit intern
Arhivarea documentelor financiar-contabile

Beneficii:
Mediu de lucru placut si motivant
Tichete de masă
Asigurare medicală
Decontare transport

Descrierea companiei

Bine ai venit!

Ai ajuns in universul joburilor inteligente!

SMART HR ofera de peste 20 ani servicii complete de resurse umane.

Esti in cautarea unei provocari sau a unei schimbari? Ai vrea un job nou?

Poti sa ne spui despre cariera la care visezi si sa ne trimiti un CV la theodora@smart-hr.org pentru a intra in baza de date.

Consultantii nostri te asteapta cu mai multe detalii la nr. de tel. +40 758248444 sau te asteptam pe www.smart-hr.org

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024