Publicat 23 Mar 2021 | Expiră 23 Apr 2021

E-commerce PPC Specialist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

E-commerce PPC Specialist este responsabil de targetarea audientelor, managementul zilnic al campaniilor pentru optimizarea bugetelor, identificarea performantelor de succes, a problemelor si a trendurilor. Propune optimizari, le implementeaza sau colaboreaza cu departamentele suport pentru aceastea si urmareste indeplinirea obiectivelor de marketing si vanzari ale clientilor nostri.

Colega/-ul ideal:

  • Are o gandire strategica si organizata;
  • Are cunostinte vaste de digital marketing si este capabil de a privi si analiza in ansamblu performanta unui brand, modul in care toate modalitatile de promovare colaboreaza pentru atingerea obiectivelor;
  • Este o persoana atenta la detalii;
  • Este self-starter, cu initiativa si posibilitatea de a lucra independent, cand este cazul;
  • Este un bun comunicator, lucreaza in echipa si respecta termenele limita.
Cerinte:
  • Minim 3 ani experienta cu promovarea site-urilor de e-commerce, pe platforme ca Woocommerce, Magento 1 sau 2;
  • Cunostinte avansate e-commerce, Search Engine Marketing, Search Engine Optimization, Social Media Marketing, Email Marketing;
  • Experienta minim 3 ani cu Google Ads (Search, Display, Remarketing, Shopping), Facebook Ads (Conversions, Lead Generation, Catalog Sales, Remarketing);
  • Cunostinte de analiza si interpretarea datelor specifice campaniilor de Performance, dar si a celor de SEO, social media, rapoarte de vanzari;
  • Experienta de lucru cu bugete de media mari;
  • Reprezinta un avantaj experienta cu clienti internationali, in industrii diferite.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Dezvolta strategii de crestere a traficului si a conversiilor magazinelor online;
  • Colaboreaza cu ceilalti membri ai echipei de Performance, dar si cu celelalte departamente (Development, Project Management) pentru a veni cu noi idei de optimizare si crestere a numarului de comezi si al conversiilor;
  • Implementeaza si optimizeaza campanii de Google Ads, Microsoft Ads, Facebook Ads, LinkedIn Ads, dar se adapteaza si la alte platforme, in functie de specificul clientului;
  • Dezvolta strategii si planuri de reducere a costurilor per conversie/lead si generare de vanzari/lead-uri;
  • Cerceteaza tehnologii si trenduri noi care pot fi utile in evolutia magazinelor e-commerce;
  • Analizeaza si interpreteaza datele din Google Analytics, Google Ads, dashboard-urile din Facebook Ads, remarca trend-uri, tendinte descendente, investigheaza probleme si cauta solutii de remediere;
  • Creeaza strategii de promovare, propune bugete si audiente;
  • Creeaza rapoarte de performanta - lunar si la cerere.
Beneficii:
  • Remote working;
  • Stabilitate, mediu de lucru placut;
  • Proiecte atractive si provocatoare;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Abonament medical privat;
  • Career plan individual;
  • Cursuri/certificari platite de catre companie.

Descrierea companiei

Noi suntem Evonomix.
Suntem o companie de marketing si tehnologie specializata in strategie, design de interactiuni, inginerie si comert digital. Lucram cu liderii de piata pentru a genera valoare prin aplicarea unei gandiri adaptabile si inovatoare, la scenarii ambitioase de afaceri. Inovatia sta la baza proceselor noastre pe masura ce combinam noile tehnologii cu un know-how trans-disciplinar pentru a descoperi cele mai bune solutii pentru clientii nostri. In fiecare zi construim solutii de eCommerce, integram infrastructuri corporative, proiectam interfete cu utilizatorii, producem continut multimedia, dominam motoarele de cautare si retelele sociale, cream si gestionam relatii cu influentatori de top, scriem continut persuasiv, inovam produse digitale si fizice care imbunatatesc viata de zi cu zi a oamenilor. Facem toate aceste lucruri in timp ce invatam si ne bucuram de aceste lucruri in fiecare zi. Asta este ceea ce facem, intr-o lume mereu activa care se misca din ce in ce mai rapid in fiecare zi. Suntem foarte mandri de echipa noastra si de portofoliul nostru. Ne imbunatatim in mod continuu echipa si cautam mereu provocari mai mari.

Misiunea noastra
Generarea de schimbare eficienta si pozitiva, profitand de oportunitati create de retelele sociale, dispozitive mobile si cloud.

Viziunea noastra
Suntem interesati sa rezolvam probleme critice in industrii importante prin infuzarea de inovatie si generarea de start-up-uri, cu resurse interne, intr-un mod sustenabil. Echipa si know-how-ul nostru constituie o platforma cu un risc mic si un cost eficient, care ne permite sa construim solutii inovatoare la probleme pe care clientii nostri nici nu le-au gasit inca.

Expirat
E-commerce PPC Specialist  -  W3 MARKETING TECHNOLOGY

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles