Gratis

Dispecer Transport International

SC International Van Der Wal S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

• Persoană comunicativă
• Rezistentă la stres
• Persoana organizata, cu o bună capacitate dе planificare și coordonare
• Atenție distributiva si capacitate dе concentrare
• Capacitate de gestionare bună a timpului
• Abilități de negociere a prețului, comunicarea detaliilor legate de încărcarea /descărcarea mărfii; urmărirea transportului până la destinatie.
• Cunoștințe de limba engleza (scris,vorbit,citit)
• Abilități de operare a calculatorului cât și cunoștiinte de MS Office
• Proactiva și cu inițiativa de rezolva lucruri
• Experiență în domeniul transportului constituie un avantaj

Descrierea jobului

• Să administreze si sa confirme executarea comenzilor de transport (Timocom,Teleroute )
• Transmiterea detaliilor despre transport (loc încărcare / descărcare, tipul marfii, etc.) soferilor
• Să cunoască bine harti administrative si rutiere pentru toate țările din Europa
• Răspunderea promptă la orice cereri ale colaboratorilor
• Să optimizeze costurile legate de transport.
• Monitorizare curselor și păstrarea legăturii cu clienții companiei pe toata durata transportului
• Organizarea și coordonarea activității zilnice pentru flotă și contractele alocate
• Introducerea comenzilor preluate în softul de transport
• Urmărirea desfășurării cursei pe întreaga durata
• Optimizarea rutelor, comunicarea cu conducatorii auto și supravegherea desfășurării curselor
• Supravegherea completării de către conducatorii auto a documentelor de transport, verificarea și ordonarea acestora
• Să își insuseasca toate programele și situațiile pe care le primește.

Mediu de lucru placut, salariu negociabil.

SC International Van der Wal SRL cu sediul in Brasov este membra a holdingul Van der Wal BV Olanda.
Van der Wal BV a fost fondat in, devenind in decurs de mai bine de 90 de ani o companie specializata in domeniul logisticii si transportului international.
Societatea efectueaza transport international de marfuri cu ajutorul celor 150 de camioane DAF si Mercedes, Euro 6 si a celor 250 de remorci mega si a celor 1000 de containere mobile.
Principalele destinatii sunt Benelux, Germania, Franta, Danemarca .
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024