Gratis

DISPECER JUNIOR ( fara experienta )

Dissegna Logistics Romania
2 poziții

Candidatul Ideal

Experienta nu este necesara, instruirea va avea loc la locul de munca !
  • sa posede cunostiinte avansate (scris/vorbit) al limbii italiene sau engleza (oricare alte cunostiinte a unei alte limbi straine constituie un avantaj) ;
  • buna capacitate de concentrare;
  • atentie distributiva;
  • capabil sa lucreze intr-un mediu dinamic, si de a oferi solutii la problemele aparute in timp real;
  • sa cunoasca pachetul Office ( Outlook, Excel, Word ) ;

Descrierea jobului

Ce vei face :
  • tine legatura cu clientii interni ai companiei;
  • tine legatura cu soferii si previzioneaza timpii cursei in desfasurare;
  • actualizeaza cursele in platforma companiei in timp real, conform informatiilor primite de la soferi si de la clientii interni ai companiei;
  • stabileste programul si timpii de conducere ai soferilor, stabileste impreuna cu clientii interni traseul optim pentru a duce la bun sfarsit cursele in raport de costuri/timp .

SC DISSEGNA LOGISTICS ROMANIA SRL este o companie de transport international de marfa, nou infiintata in Romania, ca parte din cunoscuta companie italiana de transport: F.LLI DISSEGNA SRL. F.LLI DISSEGNA SRL este o afacere de familie, cu o traditie in Europa de peste 25 de ani, situata la doar cativa kilometri de porturile Venetia si Marghera.Aflata intr-o continua dezvoltare, compania a ajuns in topul companiilor de transport datorita preciziei, punctualitatii si calitatii serviciilor oferite.

Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Mai 2024