Gratis

Demand Planner

Lactalis Romania

Candidatul Ideal

DESPRE ROL:
Lactalis Logistic este in cautarea unui nou coleg pentru rolul de Demand Planner, avand ca principale responsabilitati coordonarea proceselor de planificarea cererii si realizarea forecastului pe termen scurt si mediu.

ABILITATI CHEIE SI EXPERIENTA:
  • Studii universitare;
  • Minim 3 ani de experienta in FMCG;
  • Notiuni avansate de analiza matematica;
  • Experienta pe o pozitie de planificare - reprezinta avantaj;
  • Foarte bune cunostinte MS Office (Excel, PowerPoint);
  • Foarte bune abilitati de comunicare, atitudine pozitiva, gandire analitica, atentie la detalii;
  • Abilitati de colaborare interfunctionala;
  • Engleza nivel mediu/avansat.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
  • Organizeaza activitatea de planificarea cererii din cadrul Lactalis Logistic SRL din punct de vedere procese si sisteme, astfel incat sa isi poata desfasura activitatea in conditii optime;
  • Coordoneaza procesul de forecast colaborativ pe termen scurt, mediu la nivel de SKU, canal de distributie si depozite;
  • Colaboreaza in vederea validarii forecastului cu departamentele Sales, Trade Marketing, Marketing;
  • Analizeaza si curata datele istorice de impactul evenimentelor;
  • Stabileste modele statistice in functie de tiparul cererii;
  • Gestioneaza procesul de forecast pentru promotii si NPD’s stabilind volumele impreuna cu Sales si Marketing;
  • Analizeaza si transmite informatii relevante pe forecast pentru a optimiza disponibilitatea produselor;
  • Urmareste cererea zilnica comparativ cu forecastul;
  • Propune idei de imbunatatire a activitatii, fluxurilor si proceselor catre managerul ierarhic superior;
  • Responsabil de calcularea si monitorizarea tuturor indicatorilor de performanta din zona de Demand Planning (Acuratete de forecast si Bias, la toate nivelele de granularitate agreate) si comunicarea lor catre toti stakeholderii interesati;
  • Monitorizeaza si ia masuri de imbunatatire a indicatorilor de performanta.

BENEFICII:
  • Abonament medical
  • Abonament Bookster
  • Traininguri pentru dezvoltarea profesionala
  • Zile libere suplimentare
  • Laptop
  • Telefon mobil
  • Tichete de masa
  • Tichete de vacanta
  • Tichete cadou

GRUPUL LACTALIS ROMÂNIA este liderul pieței de lactate din România și parte a GRUPULUI LACTALIS, cea mai mare companie de produse lactate din lume.

GRUPUL LACTALIS ROMÂNIA reunește companiile ​​ALBALACT, DORNA LACTATE, COVALACT, LACTATE HARGHITA, RARĂUL, PARMALAT, LACTALIS ROMÂNIA ȘI LACTALIS LOGISTIC, operate printr-o structură de conducere consolidată la nivel național. Peste 2000 de angajați lucrează în România, în 6 sedii administrative mari și 5 fabrici moderne situate în Alba, Harghita, Covasna, Suceava, București și Ilfov, precum și în structuri de colectare, vânzare și distribuție, care acoperă toată țara.

Ne lăudăm cu un portofoliu impresionant de branduri și produse locale și internaționale recunoscute, care au devenit parte din obiceiurile de consum ale românilor în ultimii 50 de ani: Zuzu, Fulga, Albalact, Covalact De Țară, LaDorna, Rarăul, President, Galbani, Santal.

Avem porțile deschise pentru profesioniști cu experiență și pentru tineri la început de carieră și oferim locuri de muncă și oportunități profesionale în domenii complexe precum vânzări, marketing, resurse umane, juridic, finanțe, achiziții, calitate, producție, tehnic și colectare lapte.

Derulăm programe de formare si dezvoltare profesională, atât locale cât și internaționale, dedicate tuturor angajaților noștri, care au ocazia să lucreze chiar și în cadrul altor companii și fabrici Lactalis din Europa.

#GrupLactalisRomania #LactalisExperience

Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024