Gratis

Coordonator transport marfa / Dispecer

Rock 'n' Log S.R.L.
4 poziții

Candidatul Ideal

  • Formare comerciala finalizata, in mod ideal ca coordonator de expediere si servicii de logistica sau experienta profesionala relevanta bine intemeiata
  • Indiferent ca sunteti un tanar profesionist sau aveti experienta profesionala – sunteti binevenit in ambele cazuri, primind sprijin individual, fiind platit corespunzator
  • Cunosti fluent limba germana si / sau engleza pentru afaceri – orice alta limba straina prezinta un avantaj ( italiana, franceza, rusa poloneza, etc )
  • Abilitati de organizare si planificare
  • Constiinciozitate, proprie initiativa, orientat pe rezultat, disponibilitate pentru munca in echipa
  • Manevrarea foarte buna a programelor IT obisnuite (MS Office etc. )
  • O personalitate motivata care lucreaza independent si asteapta cu nerabdare subiecte si provocari noi

Descrierea jobului

  • Procesarea comenzilor de transport international in sistemul informatic
  • Tine evidenta si urmareste comenzile si confirmarile acestora
  • Management-ul transportatorului
  • Management-ul ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀clientilor de transport
  • Crearea, prelucrarea si arhivarea documentelor de transport
  • Achizitionarea, punerea in functiune si monitorizarea subcontractantilor pentru servicii de transport
  • Colectarea calitativa a informatiilor despre clienti, comenzi si subcontractanti in sistemul informatic

Descrierea companiei

  • Mediu armonios de lucru
  • Potential de castig bazat pe performanta
  • Un loc de munca sigur, intr-o companie in crestere si durabila
  • Un loc de munca cool si modern
  • Solicitantii se pot astepta la o perioada interesanta intr-o companie tanara si dinamica, cu orientare internationala si o ierarhie uniforma.
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 22 Mai 2024 Expiră 21 Iun. 2024