Gratis

Coordonator transport international

BRAVIA LOGISTICS SRL

Candidatul Ideal

-are experienta relevanta intr-o pozitie similara sau cel putin in domeniu constituie avantaj.
- vorbeste/scrie obligatoriu in LIMBA ENGLEZA la nivel avansat. Avantaj cunoasterea uneia dintre limbile germana, franceza, italiana, maghiara, spaniola.
-are foarte bune abilitati de comunicare si negociere.
-este organizat, autodidact, orientat spre rezultate, gandeste pozitiv si proactiv.
-este bun organizator, flexibil, dinamic.
-detine cunostinte temeinice de utilizare a PC-ului.
-este rezistent la stres si program prelungit.
-este obisnuit sa lucreze cu termene limita.
-este dornic sa invete.

Descrierea jobului

-coordoneaza activitatea flotei alocate.
-identifica solutiile optime de transport, negociaza termenii transportului.
-intocmeste oferte de transport; identifica potentiali clienti.
-organizeaza diferite tipuri de transporturi (complete,grupaje), urmareste permanent stadiu acestora si finalizarea lor cu succes.
-urmareste incasarea acestora.
-mentine relatia cu clientii si subcontractorii, identifica permanent noi oportunitati de colaborare.
-se documenteaza si se instruieste permanent cu privire la legislatia, noutatile, normele specifice din domeniu.
-completeaza acurat si in timp rapoarte specifice activitatii.
-tine evidenta diferitelor formulare si rapoarte specifice activitatii.
-mentine confidentialitatea informatiilor si a datelor de lucru.

Bravia ofera servicii de transport international, precum si solutii de logistica prin depozitul din Arad.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024