Gratis

COORDONATOR TRANSPORT INTERNATIONAL DE MARFURI

MARVI LOGISTIC SRL

Candidatul Ideal

Cerintele postului:
- Certificat valid de Competenta profesionala pentru transport rutier de marfuri ;
- Certificat valid de Consilier de siguranta pentru transportul rutier de marfuri periculoase (ADR);
- Cunoasterea la nivel avansat a cel putin o limba de circulatie internationala ( engleza, franceza, italiana);
- Cunoastinte ale legislatiei pentru transportul international de marfuri;
- Cunostinte operare PC ( Word, Excel, Internet, etc.);
- Experienta cel putin 2 ani Coordonator transport;
- Bune abilitati de comunicare, planificare, gestionare a timpului si negociere;
- Permis de conducere, fara evenimente rutiere;

Descrierea jobului

Atributiile principale:
- Coordonarea activitatii de transport international de marfuri din cadrul companiei;
- Analizarea starii tehnice a camioanelor pentru transport international;
- Elaborarea programelor de reparatii si intretinere a camioanelor;
- Tinerea evidentei consumurilor de combustibili pentru fiecare camion;
- Verificarea si evidenta cheltuielilor cu piese de schimb si alte consumabile, etc;
- Urmarirea si actualizarea documentelor autovehiculelor din parcurile auto ale companiei;
- Coordonarea echipei de dispeceri din subordine;
- Mentinerea relatiei cu clientii alocati in vederea onorarii comеnzilor de trаnsport primite;
- Coordonаreа optima a camioanelor / conducatorilor auto;
- Onorarea si derularea comenzilor de transport prin intermediul subcontractantilor/ flotei proprii

Suntem o companie ce activeaza in domeniul Logistica si transporturi din anul 2009, atat la nivel national cat si international.
Avem o echipa tanara dar bine pregatita ale carei atuuri sunt seriozitatea, promptitudinea si profesionalismul.
Personalul nostru este in masura sa stabileasca traseul si sa monitorizeze incarcatura de la inceputul si pana la finalizarea cursei. Remarcabila flexibilitate lingvistica si cunostintele dobandite de biroul nostru operativ ne permit sa lucram oriunde in Europa la inalte standarde calitative.
O preocupare constanta a firmei noastre este imbunatatirea continua a serviciilor oferite. In acest sens, din anul 2010 s-a implementat sistemul de management al calitatii ISO 9001, care este reperul dupa care ne ghidam in activitatea noastra. De asemenea, achizitionarea de masini din ce in ce mai performante a fost unul din obiectivele pe care l-am indeplinit si care va ramane valabil in continuare.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024