Gratis

Coordonator Productie Mobilier Comercial

Clever Concept SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare, Profil tehnic;
Experienta min. 3-4 ani pe o pozitie similara intr-o companie cu activitate principala de productie;
Cunostinte in domeniul mobilierului comercial si procese de fabricatie;
Orientare catre rezultate si respectarea termenelor limita;
Abilităţi bune de organizare, planificare şi control, orientare catre rezultate;
Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa;
Microsoft Office: Word, Excel, Outlook.

Descrierea jobului

Clever Concept angajeaza la fabrica din Ovidiu, jud. Constanta.

RESPONSABILITATI:
Rolul tau este sa planifici, sa organizezi si sa verifici realizarea in termen, la un inalt nivel calitativ a comenzilor clientilor.
Coordoneaza, indruma si raspunde de intreaga activitate din fabrica de productie;
Organizarea comenzilor si prioritizarea lor pe fluxul de productie;
Optimizarea si eficientizarea continua a proceselor de productie;
Repartizeaza personalul din subordine pe locuri de munca si schimburi, conform cu necesitatile realizarii productiei, folosirii optime a capacitatilor de productie;
Verificarea calitatii produselor finite si asigurarea ca acestea corespund in totalitate specificatiilor comenzilor clientilor;
Coordonarea activitatii de livrare, conform ofertelor transmise clientilor;
Coordonarea activitatii de aprovizionare cu materiale necesare realizarii comenzilor;
Asigurarea depozitarii corespunzatoare a materialelor si a produselor finite in Atelierul de productie;
Urmarirea respectarii de catre personalul din subordine a tuturor procedurilor de lucru privind echipamentele din dotare, proceduri ISO, proceduri pentru protectia, securitatea, sanatatea muncii, proceduri privind paza si stingerea incendiilor s.a.
Raspunde de indeplinirea planului de productie lunar, gestionand resursele alocate si urmarind incadrarea in termenele stabilite;
Raspunde de respectarea parametrilor de calitate si cantitate impuse de catre client;
Alege solutiile tehnice optime pentru realizarea productiei;

BENEFICII:
Tichete de masă;
Transport asigurat;
Prime de sărbători;
Oportunitati de invatare si dezvoltare profesionala (participare la cursuri/workshop-uri de specialitate s.a.).

Compania Clever Concept înființată în anul 2017, oferă clienților săi servicii de înaltă calitate. Se pune accentul pe detalii și calitate. Fiecare proiect este atent lucrat, reprezentănd o adevărată provocare pentru echipa noastră. Mobilierul se realizează din diferite materiale (lemn, melaminate, corian, sticla,metal etc), iar rezultatele sunt întotdeauna peste așteptările clientilor noștrii.

www.clever-concept.ro
Publicat 19 Apr. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Mai 2024