Gratis

DIRECTOR VANZARI - EXPORT TAMPLARIE PVC

TERMOPLAST SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în top producători de tâmplărie PVC din România pentru că echipa noastră vrea să fim acolo!
Acum e momentul tău, unul dintre cele mai potrivite, să fii în TOP!

Ești un manager cu pasiune pentru vânzările B2B și vrei o provocare pe bune?
Poate ești un Business Developer într-una din țările în care noi vrem să creștem vânzările și vrei să-ți construiești o echipă dedicată.

Ia-ți un mic răgaz, citește și reflectă la această oportunitate. Cine știe când va fi o alta mai bună?!

La Termoplast îți oferim posibilitatea să stai la înălțimea provocărilor noastre prin încredințarea misiunii de a crește vânzările într-una din țările vizate (Italia, Belgia, Germania, Austria, Portugalia, Franța, Olanda sau Spania), nu singur, ci împreună cu o echipă pe care să o conduci.
Pe lângă faptul că vei conduce o echipă, rolul tău va fi să aplici cea mai bună strategie de vănzări și să ai cel mai bun plan pentru partenerii noștri B2B din țara de care te ocupi. Vrem o creștere organică, bazată pe construcția unor relații de business solide, pe promovarea întregului nostru portofoliu de produse și evident pe garanția unei afaceri pe termen lung.

Echipele noastre de vânzări sunt intraprenoare, ambițioase și orientate către rezultat. Vor integra ușor pe cineva capabil să-i conducă spre succes, ca un bun Leader.

O parte din rezultatele tale vor veni dacă ești echipat cu un set consistent de cunoștințe, abilități și competențe, în domeniul vânzărilor B2B și în managementul echipelor performante.
Nu avem pretenția să le știi pe toate, ci doar să fii dispus să mai înveți sau după caz, să șlefuiești :)
O altă parte din rezultate vin dacă ai experiență în gestionarea echipelor de vânzări, în conceperea strategiilor de vânzări și ești expert în căutarea de noi clienți potențiali și în gestionarea procesului de vânzare până la comandă și livrare.

În calitate de Director vânzări, vei avea un pachet salarial excelent, împreună cu un comision generos pentru vânzări, mașină de serviciu, indemnizație de călătorie și oportunitatea de a progresa în cadrul companiei.

Descrierea jobului

Ce așteptări avem de la tine?
  • să conduci, spriji, provoci și monitorizezi performanța echipei tale de vânzări din țara alocată spre dezvoltare, sprijinit fiind de către Directorul de vânzări
  • să dezvolți și să implementezi noi strategii de vânzări pentru a genera noi afaceri și a deservi clienții existenți
  • să generezi noi oportunități de business prin dezvoltarea de noi parteneriate în zona respectivă, promovarea și vânzarea întregului portofoliu de produse, consolidarea relațiilor cu clienții existenți
  • să conduci și să participi la negocierile cu clienții și evident să finalizezi procesele de vânzare
  • să reprezinți interesele companiei în fața terților
  • să dezvolți și cultivi în mod pozitiv relații excelente cu clienții existenți pentru a maximiza satisfacția lor și a dezvolta afacerile existente
  • să construiești relații pe termen lung cu clienții pentru a dezvolta un parteneriat de afaceri solid
  • să efectezi regulat analize de cost-beneficiu și a nevoilor clienților existenți/potențiali pentru a le satisface cerințele
  • să eficientizezi procesele interdepartamentale pe lanțul de colaborare, între vânzări, achiziții, producție, logistică, financiar, astfel încât să răspundă cât mai prompt solicitărilor tale
  • să consolidezi poziția Termoplast în piața pentru care ți-ai asumat responsabilitatea prin atingerea obiectivului de vănzări

Cerințe obligatorii
  • experiență relevantă în industria de materiale de construcții, de preferat tâmplărie PVC sau aluminiu, ori geam termopan, cu un istoric dovedit de realizări în vânzări pe teren
  • experiență în managementul unei echipe de vanzari, de peste 3 ani
  • încrezător atât în gestionarea echipelor, cât și în căutarea de coechipieri noi
  • o mentalitate de câștigător, cu atitudine tenace și dorința de a reuși
  • cu abilități remarcabile de comunicare, persuasiune și influență
  • un profesionist care poate câștiga afaceri pe calitate, servicii și nu pe preț
  • capabil să dezvolte o propunere câștigătoare și o ofertă pentru a învinge orice concurent
  • un spirit intraprenorial și curajul de a fi cel mai bun
  • limba engleză – nivel avansat, limba italiană, franceză sau germană este un plus
  • Microsoft Office, BI sau alte programe specifice de raportare la nivel avansat
  • disponibilitate pentru deplasări, la nivel național și internațional
  • permis de conducere, categoria B valid
Calitățile personale pe care le căutăm
  • exprimare fluentă în limba engleză și sau intr-o altă limbă de interes pentru noi
  • abilități de management și excelent team player
  • abilități de negociere
  • orientare spre vânzări și rezultate
  • încrezător în sine, atitudine pozitivă
  • bune maniere și respect
  • disponibilitate și capacitatea de a călători
Oferim
  • În primul rând suntem aici pentru tine și te sprijinim în toate planurile tale, oricand ai nevoie
  • Îți oferim un venit consistent și bonusuri, comisioane corelate cu performanța atinsă
  • Te vom expunere în piața de business internațională
  • Îți vom da ocazia să lucrezi cu o echipă de vânzări performantă
  • Oportunitatea de a promova, vinde și dezvolta produse de top
  • Program de lucru flexibil, pentru că vei fi destul de mult timp plecat
  • Alte beneficii la nivelul poziței
Poate fi acesta cel mai bun moment să demonstrezi ce poți, nu-l rata! De tine depinde!

Contactează-ne pentru mai multe detalii la telefon +40 748 877 877 sau trimite CV-ul tău pe adresa resurseumane@termoplast.ro. Let's go!

Cu 33 de ani de experiență în domeniul producției, TERMOPLAST este unul din cei mai importanți producători de tâmplarie PVC din România. Din 2010 suntem prezenți în piața europeană de tâmplarie PVC (Italia, Belgia, Germania, Austria, Portugalia, Franța, Olanda, Spania).

Avem 9.000 mp de hale de producție și investiții de peste 6.000.000 euro în utilaje, peste 215 angajați cu experiență în vânzări, producție și montaj, astfel că reușim să oferim clienților noștri produse de top, dar mai ales suntem mandri sa putem dezvolta parteneriate solide și de încredere.

Ne angajăm să atragem in echipa noastră oameni talentați și pasionați, să investim în tehnologie performanta pentru a crea produse durabile și să ne asigurăm de un management capabil sa genereze schimbări pozitive. Viziunea noastră este de a crește până la o cifră de afaceri de 50 de milioane de euro, bazându-ne în primul rând pe pasiunea și dedicarea echipei noastre.
Angajații noștri sunt, fără îndoială, cea mai importantă resursă, investițiile în pregătirea, sustinerea și motivarea lor constituind o prioritate și o preocupare permanentă a echipei de management.

Pe termen foarte scurt, dorim sa dezvoltăm businessul TERMOPLAST către obiectivul de a atinge 24.000.000 euro cifră de afaceri în 2024.

Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024