Gratis

Coordonator al Sistemelor de Management al Sigurantei

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate (tehnice) finalizate.
  • Minim 5 ani experienta intr-o pozitie simialara;
  • Experienta anterioara in gestionarea sistemelor de management al sigurantei feroviara;
  • Cunostinte solide despre reglementarile si standardele de siguranta aplicabile in industria respectiva;
  • Abilitati excelente de comunicare si coordonare;
  • Capacitatea de a efectua evaluari de riscuri si investigatii de siguranta;
  • Capacitatea de a ramane calm si de a lua decizii rapide in situatii de urgenta.

Descrierea jobului

  • Dezvoltarea, implementarea si mentinerea politicilor si procedurilor de siguranta in conformitate cu standardele si reglementarile aplicabile.
  • Evaluarea si gestionarea riscurilor de siguranta in intreaga organizatie.
  • Reprezinta socitatea in relatia cu diverse autoritati din domeniu;
  • Coordoneaza activitatea departamenului de siguranta feroviara;
  • Coordoneaza activitatea de modificare, actualizare si imbunatatire continua a sistemului de siguranta feroviara;
  • Organizeaza si supervizeaza activitatea de control din cadrul companiei;
  • Participa in comisia de investigare a accidentelor / incidentelor feroviare;
  • Raspunde identificarea si monitorizarea riscurilor din domeniul feroviar.
Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 30 Mai 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.