Gratis

Manager calitate

ALROCO DISTRIBUTION S.R.L.

Candidatul Ideal

Studii de specialitate in industria alimentara, chimie, biologie, biochimie
Atestate sau certificari tehnice constituie avantaj;
Experienta in industria alimentara sau pasiunea pentru acest domeniu de activitate constituie avantaj;
Eperienta in standarde de calitate si siguranta alimentara (IFS, BRC, ISO22000, HACCP etc)
Cunostinte tehnologice
Cunoasterea legislatiei in vigoare
Cunostinte de limba engleza la nivel conversational
Cunostinte operare PC: Word si Excel, Email
Abilitate pentru lucrul in echipa;
Spirit de initiativa, spirit analitic, abilitati de coordonare, atentie la detalii
Disponibilitate de a invata

Descrierea jobului

Programul este de luni pana vineri 8 ore/zi.
Activitatea se desfasoara la punctul de lucru al firmei situat in Murfatlar, Jud. Constanta

Atributii:
Implementeaza si mentine sistemul de management al calitatii, in conformitate cu standardul de referinta si cu cerintele societatii;
Verificarea si controlul igienei in toate etapele specifice activitatii
Urmareste aplicarea planului de autocontrol al societatii in conformitate cu cerintele legale (recoltarea probelor de materie prima, ingrediente, apa si sanitatii);
Acorda suport tehnic de specialitate cu privire la desfasurarea proceselor de productie si rezolvarea problemelor de calitate produs-proces;
Elaboreaza procedurile, standardele si instructiunile aferente proceselor de productie;
Intocmeste si intretine inregistrarile, monitorizarile specifice pe fluxul de activitate:
Asigura monitorizarea zilnica a controlului preoperational si operational al igienizarii si aplica masuri de corectie imediate acolo unde este cazul;
Tine legatura cu tertii in vederea planificarii si monitorizarii serviciiilor externalizate de deratizare, deratizare,verificare metrologica etc.
Analizeaza reclamatiile de calitate de la beneficiari si comunica aceste aspecte in vederea eliminarii lipsurilor din activitatea de productie si depozitare;
Îmbunătățirea continuă a sistemului de management al siguranței alimentelor.
Identifica deficientele de calitate, a cauzelor acestora si stabileste masuri pentru remediere, pe care le aduce la cunostinta unitatii, urmarind realizarea hotararilor luate de echipa de siguranta alimentara
Verifica, monitorizeaza si realizeaza toate actiunile de siguranta alimentara;
Se preocupa permanent de cunoasterea cerintelor standardelor de referinta aplicabile societatii precum si de modificarile legislative in domeniu;
Participa la auditurile societatii si completeaza documentatia aferenta;
Reprezinta managementul firmei in relatiile cu Autoritatiile DSVSA, ANPC, DSP, clientii si cu Organismul de Certificare, pentru subiectele ce au legatura cu calitatea produselor;
Prelevarea probelor pentru analiza si transmiterea catre laboratoare

Se ofera:
Pachet salarial competitiv
Tichete de masa
Decontare transport
Cursuri de specialitate

Alroco Distribution este o companie ce activeaza in productia si distributia de bauturi si alimente congelate.
Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 9 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024