Gratis

Controlor Calitate

Cameron SLB Romania
4 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Studii medii, absolvent al școlii profesionale sau liceu cu profil mecanic sau utilaj petrolier;
  • Experiență relevantă de lucru de minim 2 ani în industria grea sau în producția de echipamente petroliere;
  • Cunoștințe despre instrumentele de măsurare;
  • Cunoștințe în operarea PC-ului (Word, Excel)
  • Cunoștințe în desenul tehnic.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Asigură pregătirea și operarea CMM (Mașină pentru Măsurat în Coordonate) respectând procesul tehnologic definit.
  • Generează programe pentru măsurarea pieselor și stabilește necesarul de dispozitive și verificatoare (SDV-uri) pentru a asigura măsurarea pieselor într-un proces sigur, eficient și productiv, în conformitate cu procedurile și standardele specifice.
  • Realizează activități de inspecție și control de calitate asupra componentelor executate, materiilor prime și prelucrate, a echipamentelor de control al presiunii în conformitate cu cerințele clientului și Sistemul de Calitate al Companiei pentru a îndeplini cerințele ISAPI Q1, API spec 6A, 6D, 16A, 17D.
  • Tratează problemele aferente neconformităților detectate în aria de producție.

Beneficii oferite:
  • Compensație motivantă.
  • Tichete de masă.
  • Prime de Paște și Crăciun.
  • Decont pentru transportul de la domiciliu la locul de muncă sau asigurat de către Companie.
  • Abonament servicii medicale.
  • Asigurare de viață.
  • 24 de zile de concediu pe an.
  • 1 până la 7 zile libere suplimentare plătite pentru recuperare fizică pe an, în funcție de vechimea în muncă.

Descrierea companiei

Company Profile:
Cameron is a global leader in providing flow equipment products, systems and services to the oil and gas and process industries. Offering a rich heritage of leadership with almost 176 years of continuous history, Cameron currently has more than 17, 000 employees working in a broad range of rewarding employment opportunities in more than 260 locations worldwide.

Does a challenging and dynamic career opportunity interest you? If your answer is yes, chances are we have a place for you at Cameron.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 14 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024