Gratis

Contabil Sef Adjunct

PSYHUB CONSULTING S.R.L.

Candidatul Ideal

Pentru clientul nostru, lider national in domeniul sau de activitate, cautam Contabil Sef Adjunct, cu urmatorul profil:
Notiuni solide de contabilitate si fiscalitate
Studii Superioare economice/de contabilitate
Cunostinte calculator: Excel-nivel avansat
Cunoasterea softului de contabilitate Microsoft Business Central (Navision)/Oracle/Charisma constituie un avantaj
Persoana organizata, atenta la detalii, procaticva si implicata, disponibil/a pentru lucru la sediul firmei

Descrierea jobului

Reconcilierea balantei de verificare si rapoartele specifice de verificare:registrul jurnal, jurnale TVA
Reconcilierea jurnalelor de TVA si intocmirea declaratiilor de TVA lunar
Intocmirea declaratiilor lunare si a situatiilor financiare statutare, a declaratiilor anuale
Pregatirea documentelor suport pentru auditorii externi si urmarirea transmiterii acestora
Declararea schimbarilor privind mutarea Punctelor de lucru
Verificarea rapoartelor specifice e-factura, urmarirea corectarii erorilor in vederea transmiterii pe spv
Verificarea existentei documentelor suport pentru deducerea cheltuielilor inregistrate lunar
Analiza contractelor de sponsorizare,verificarea inregistrarilor si verificarea documentelor suport
Verificarea reevaluarii lunara a disponibilitatilor/datoriilor/creantelor in valuta
Verificarea inregistrarii accruals lunare conform contract
Analiza cheltuielilor in avans si a documentelor suport
Reconcilierea Registrului de mijloace fixe /Stocuri cu balanta-lunar
Reconcilierea intrarilor/vanzarilor de mijloace fixe si a documentelor suport aferente
Analiza operatiunilor inregistrate, in ceeaa ce priveste vanzarile/casarile/minus inventar de stocuri si mijloace fixe
Analiza lucrarilor Investitii in curs si verificarea documentelor suport
Analiza costingului produse finite vs cost standard
Verificarea regimului de taxare documente UE/NON UE
Urmarirea si respectarea procedurilor interne

Companie de resurse umane ce adoptă o viziune holistică asupra organizațiilor. Întelegem că fiecare companie este un ecosistem complex de relații umane și recunoastem capitalul uman ca fiind motorul succesului. Prin urmare, serviciile oferite sunt centrate pe trei aspecte interconectate:

Recrutarea: Înțelegem că identificarea și atragerea talentelor potrivite sunt fundamentale pentru succesul unei organizații. Prin intermediul unor strategii personalizate, ne angajam să identificam candidații care se potrivesc nu doar din punct de vedere al abilităților și experienței, ci și al valorilor și culturii organizaționale.

Performanța angajaților: Descoperind secretul din spatele motivării și dezvoltării angajaților, putem naviga prin strategii de evaluare a performanței și putem implementa măsuri pentru a maximiza potențialul fiecărui membru al echipei. Aceasta poate include evaluarea performantei, organziarea de centre de evaluare, dezvoltarea abilităților și oferirea de feedback constructiv a dezvolta planuri de dezvoltare individualizate.

Bunăstarea emoțională a angajaților: Bunăstarea emoțională a angajaților este esențială pentru o productivitate și o satisfacție ridicate la locul de muncă. Astfel, oferim programe cu scopul imbunatatirii climatului organizational (interviuri de motivare, chestionare de satisfactie, facilitarea unui mediu de lucru care să încurajeze comunicarea deschisă și sprijinul reciproc între colegi.), precum si consiliere, coaching si programe de dezvoltare personala.

Prin abordarea acestor aspecte interconectate, ne angajam să ajutam organizațiile să-și maximizeze potențialul prin gestionarea eficientă a capitalului uman și crearea unui mediu de lucru sănătos și stimulativ.

Publicat 13 Mai 2024 Reactualizat 20 Mai 2024 Expiră 12 Iun. 2024