Gratis

Contabil Junior / Operator facturare

BOUTIQUE CADEAUX SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unei persoane care să se potrivească următoarelor criterii:

Studii medii/superioare, de preferat în domeniul economic.
Cunoștințe solide de contabilitate primară.
Demonstrează acuratețe, rapiditate și abilități excelente de comunicare.
Este o persoană responsabilă și serioasă, capabilă să lucreze eficient în echipă.
Deține abilități solide în operarea calculatorului și utilizarea sistemelor informatice.
Cunoscător al suitei MS Office (Word, Excel) la un nivel avansat.
Experiență relevantă în atribuțiile similare reprezintă un avantaj.
Meticulozitate, seriozitate și onestitate în abordarea profesională.
Capacitatea de a executa mai multe sarcini simultan, menținându-și totodată concentrarea și atenția la detalii.

Descrierea jobului

Ocupand functia de Contabil / Economist Junior, vei fi responsabil de gestionarea contabilității primare și administrative în cadrul companiei noastre. Vei lucra sub îndrumarea Directorului Financiar pentru a asigura acuratețea și respectarea termenelor limită.

Responsabilitati:
Contabilitate Primara / Financiara:
Evidența și înregistrarea extraselor bancare și a registrelor de casă.
Încasări și plăți numerar ocazionale.
Completarea și înregistrarea deconturilor de cheltuieli și a delegațiilor.
Gestionarea documentelor aferente achizițiilor de marfă și întocmirea NIR.
Verificarea corectitudinii facturilor de vânzare și transmiterea acestora în SPV.
Participarea trimestrială la inventarul periodic al stocurilor.
Realizarea periodică a confirmărilor de sold cu partenerii (clienți și furnizori).

Contabilitate Administrativă:
Gestionarea corespondenței primite pe e-mailul oficial.
Menținerea evidenței facturilor prestatorilor de servicii și a furnizorilor de materiale.
Oferirea de suport pentru furnizorii de servicii medicale și pentru protecția muncii.
Organizarea și arhivarea documentelor contabile și administrative.
Îndeplinirea altor activități secundare minore, inclusiv cele legate de secretariat, resurse umane și gestiune.

Beneficii:
Oportunități de avansare în cadrul companiei.
Mediu de lucru dinamic și susținător.
Programe de dezvoltare profesională.

Suntem o echipă dedicată, în căutare de un Contabil Junior meticulous și dedicat pentru a se alătura echipei noastre. Valorile companiei includ responsabilitatea personală, colaborarea în echipă, obsesia pentru client, disciplina și excelența în calitate.
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 2 Mai 2024