Gratis

Contabil cu Experiență în Sectorul IFN

Plus Credit Ifn S.A.

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate;
- Minim 2 ani de experiență în contabilitate, preferabil în cadrul unei IFN-uri
- Nivel de instruire: Studii superioare economice.
- Aptitudini: atentie la detalii, seriozitate/responsabilitate, capacitate de analiza si sinteza, cunostinte MS Office, si Internet.
- Abilități solide de organizare, analiză și atenție la detalii.
- Cunoștințe actualizate privind legislația fiscală și financiară relevantă pentru sectorul IFN.
- Studii superioare în domeniul economic.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI SI SARCINI:
Gestionarea și monitorizarea registrului contabil al companiei, care include jurnalele contabile, balanțele și alte documente financiare necesare.
Îndeplinirea obligațiilor fiscale și contabile ale companiei conform cu legislația și reglementările în vigoare.
Pregătirea și prezentarea rapoartelor financiare periodice (lunare, trimestriale și anuale) către managementul companiei pentru a oferi o imagine clară asupra stării financiare.
Gestionarea eficientă a procesului de contabilitate client, care implică emiterea de facturi, colectarea plăților și reconcilierea conturilor.
Verificarea și analiza documentelor financiare pentru a identifica orice erori sau discrepanțe și a asigura acuratețea înregistrărilor.
Colaborarea cu auditorii externi în timpul auditurilor financiare și pregătirea tuturor documentelor necesare pentru o verificare eficientă.
Monitorizarea fluxurilor de numerar și gestionarea resurselor financiare ale companiei pentru a asigura stabilitatea financiară.
OFERTA:Oportunitate de dezvoltare profesională într-un mediu financiar dinamic;
Pachet salarial competitiv și beneficii atractive;
O echipă dedicată și prietenoasă;
Posibilitatea de a creste in cadrul companiei;

Dacă sunteți interesat/a să vă alăturați echipei noastre,trimiteți CV-ul dumneavoastră.

Suntem nerăbdători să cunoaștem candidații potriviți care să ne ajute să ne îndeplinim misiunea de a oferi soluții de creditare de calitate clienților noștri!

Plus Credit IFN, cu sediul în Cluj-Napoca, este o instituție financiară nebancară specializată în acordarea de credite online, oferind soluții rapide și accesibile pentru nevoile financiare personale. Compania pune accent pe inovare și accesibilitate, angajând profesioniști în domeniul creditării pentru a asigura servicii de calitate clienților. Detalii despre serviciile Plus Credit IFN pot fi găsite pe site-ul www.PlusCredit.ro

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024