Gratis

Contabil- Contracte Drepturi de Autor

ANTENA TV GROUP S.A.

Candidatul Ideal

Experiență anterioară în contabilitate, preferabil în gestionarea contractelor de drepturi de autor;
Cunoștințe solide de legislația privind drepturile de autor;
Abilități excelente de analiză și atenție la detalii;
Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene strânse;
Bune abilități de comunicare și spirit de echipă.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

• Prelucrarea datelor si a modificarilor survenite in cursul unei luni in softul de evidenta a contractelor de drepturi de autor

• Introducerea in soft a datelor necesare pentru calculul remuneratiilor contractelor de drepturi de autor, plati in cursul lunii etc.

• Colectarea si verificarea proceselor verbale de realizare a operelor artistice pentru drepturile de autor;

• Intocmirea de state de plata pentru artistii platiti conform contractelor, in cursul unei luni ;

• Intocmire si eliberare de adeverinte pentru colaboratori artisti, invitati etc. cu veniturile realizate in cadrul societatii,

• Verificarea conturilor privind obligatiile de plata catre bugetul de stat;

• Retine din remuneratiile de plata sumele stabilite si aprobate pentru terti (amenzi, imprumuturi, pensii alimentare, decizii ANAF, etc) si urmareste lunar componenta conturilor aferente

• Cunoasterea in timp real a modificarilor legislatiei fiscale privind veniturile din drepturi de proprietate intelectuala

• Intocmeste si inregistreaza nota contabila privind remuneratiile de drepturi de autor, pe centre de profit si analizeaza lunar conturile pe care le gestioneaza.

Suntem echipa Antena Group. Venim zilnic la birou (sau mergem pe teren) cu entuziasm, cu placerea de a lucra cu colegii si cu dorinta de a oferi celor care ne urmaresc (la TV si in online) o stare de relaxare, de a se distra si informa evadand in universul creat de noi. Cele mai importante cifre pentru noi sunt cele de audienta.

De la inceput ne-am dorit sa fim cei mai buni in ceea ce facem. Pentru asta trebuie sa fim in fiecare zi mai buni: sa experimentam, sa invatam din greseli si sa avem incredere in noi si in viitorul pe care il construim impreuna.

In momentele importante ne mobilizam intotdeauna. Pentru noi nimic nu se compara cu satisfactia depasirii situatiilor “imposibile”. Ne place sa transformam imposibilului in posibil.

Publicat 23 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 23 Mai 2024