Gratis

Economist pentru Departamentul Contabilitate

Romtextil
2 poziții

Candidatul Ideal

Compania noastră caută un Economist Contabil talentat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre din departamentul financiar.
Dacă ești o persoană organizată, atentă la detalii și pasionată de domeniul contabilității, această poziție ar putea fi potrivită pentru tine.
Dacă ești în căutarea unei oportunități de a-ți dezvolta cariera într-un mediu dinamic și stimulant, alăturați echipei noastre ar putea fi următorul pas în evoluția ta profesională.

Oferim un pachet salarial motivant, traininguri specializate și posibilitatea de avansare în cadrul companiei.

Alătură-te echipei noastre și contribuie la succesul nostru comun!

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Întocmirea și monitorizarea registrului contabil al companiei, inclusiv jurnalele contabile, balanțele și alte documente financiare.
  • Îndeplinirea obligațiilor fiscale și contabile ale companiei conform reglementărilor în vigoare.
  • Pregătirea și prezentarea rapoartelor financiare lunare, trimestriale și anuale către conducerea companiei.
  • Gestionarea procesului de contabilitate client, inclusiv emiterea de facturi, colectarea și reconcilierea conturilor.
  • Verificare stocuri
  • Verificarea și analiza documentelor financiare și a tranzacțiilor pentru a identifica eventuale erori sau discrepanțe.
  • Colaborarea cu auditorii externi și pregătirea documentelor necesare pentru audit.
  • Monitorizarea fluxurilor de numerar și gestionarea eficientă a resurselor financiare ale companiei.
  • Asigurarea conformității cu politicile și procedurile contabile interne ale companiei și cu reglementările legale aplicabile.

Cerințe:
  • Diplomă de licență în Contabilitate, Finanțe sau un domeniu similar.
  • Experiență anterioară într-un rol similar de economist contabil.
  • Cunoștințe solide de contabilitate și legislație fiscală.
  • Abilități excelente de analiză și rezolvare a problemelor.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene limită stricte.
  • Competențe excelente de comunicare și relaționare interpersonală.
  • Abilitatea de a lucra eficient atât independent, cât și în echipă.
  • Atenție la detalii și orientare către rezultate.
  • Capacitatea de a lucra eficient atât individual, cât și în echipă;
  • Constituie avantaj cunostinte operare PC
  • Constituie avantaj cunoasterea programului WINMENTOR

Descrierea companiei

Producator saci pp & pe polistiren expandat
Fire multiple si mono filament,Big Bags!
Publicat 29 Apr. 2024 Reactualizat 13 Mai 2024 Expiră 29 Mai 2024