Gratis

ECONOMIST/CONTABIL-CONTABILITATE PRIMARA

ALEX-DIA CONSTRUCT S.R.L.

Candidatul Ideal

Nivel de studii: superioare economice
Cursuri de pregatire: cursuri de Finanţe-Contabilitate finalizate cu atestat/diploma
Experienta in specialitate: min. 3 ani
pe post: 3 ani
Utilizare programe de contabilitate - in special SAGA
Operare MS Office (Excel, Word )

Aptitudini :
- o bună capacitate de organizare;
- abilitatea de a prioritiza sarcinile;
- atenția la detalii și meticulozitatea;
- un simț de răspundere ridicat;
- o bună gestionare a situațiilor stresante sau tensionate;
- abilitățile de comunicare dezvoltate pentru menținerea contactului cu clienții

Descrierea jobului

· înregistrarea la timp, corect și în mod legal al informațiilor financiare necesare, folosind documentele justificative;
· organizarea documentelor, îndosarierea și arhivarea acestora;
· ținerea evidenței la zi a tuturor operațiunilor economice care au loc prin casieria instituției;
· realizarea de rapoarte de management și situații, luând în calcul documentele justificative;
· menținerea contactului cu reprezentanții administrației publice, clientii si furnizorii societatii;
. predarea și preluarea documentelor contabile.

Societate comerciala care activeaza in domeniul constructiilor de peste 23 ani.
Lucrari de construcții a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale inclusiv:
- construcția tuturor tipurilor de clădiri rezidențiale
- construcția tuturor tipurilor de clădiri nerezidențiale:clădiri pentru producție industrială
spitale, scoli, clădiri de birouri
hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante
săli de sport și similare
garaje, inclusiv garaje subterane
depozite
- asamblarea și ridicarea de construcții din prefabricate pe șantier
- modificarea și renovarea structurilor rezidențiale existente
Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024