Gratis

Consilier Vanzari de Teren (Door-to-Door) - Brasov

ENGIE ROMANIA S.A.

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii medii finalizate cu diploma de bacalaureat
  • Experienta anterioara in vanzari reprezinta avantaj
  • Abilitati dezvoltate de organizare si comunicare verbal
  • Cunostinte operare Windows, Microsoft Office, Internet Explorer
  • Dinamism, abilitati organizatorice
  • Tehnici de prezentare si argumentare
  • Comunicare eficace, persuasiune
  • Abilitati de vanzare si negociere
  • Orientare spre client

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Contactarea potentialilor clienti ai companiei (90% activitate pe teren)
  • Raportarea zilnica a rezultatelor obtinute
  • Indeplinirea targetului lunar de vanzari
  • Identificarea de noi oportunitati de vanzare
  • Promovarea imaginii si prezentarea companiei in conformitate cu cerintele si standardele acesteia
  • Intocmirea evidentei zilnice si raportarea catre Managerul de vanzari local, a activitatii desfasurate in teren
  • Intocmirea formularelor cu feedback-ul clientilor
  • Urmarirea situatiei clientilor proprii pana in stadiul de contractare
  • Culegerea şi raportarea informaţiilor despre activitatea competitiei

Alte informatii:
  • Program de lucru flexibil.
  • Training şi programe de dezvoltare continua
  • Posibilitati reale de avansare intr-o companie multinationala stabila
  • Transportul in timpul programului este asigurat de companie
  • Pachet salarial atractiv
  • Bonus in functie de vanzari

Descrierea companiei

Despre ENGIE Romania

Grupul ENGIE este o referință globală în domeniul energiei și al serviciilor cu emisii reduse de carbon. Alături de cei 4.250 de angajați din România, de clienți, parteneri și părți interesate, ne angajăm să accelerăm tranziția către o economie cu impact neutru în ceea ce privește emisiile de carbon, printr-un consum redus de energie și soluții prietenoase cu mediul. Inspirați de ambiția noastră, îmbinăm performanța economică cu producerea unui impact pozitiv asupra oamenilor și planetei, bazându-ne pe activitățile noastre cheie – gaze naturale, energie electrică, servicii tehnice – pentru a oferi soluții competitive clienților noștri.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024