Gratis

Consilier tehnic / Agent Vanzari

QUINTRIX IMPEX SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Iti doresti sa faci parte dintr-o companie de traditie, cu 30 de ani vechime pe piata din Romania si aflata in permanenta crestere, transformare si modernizare? Iti doresti sa inveti despre tehnologie, electronica, IoT sau sa-ti dezvolti aptitudinile de comunicare si relationare cu clientii? Atunci esti unde trebuie, echipa Quintrix se mareste in punctele de lucru din Calea Mosilor, Bucuresti si Craiova. Ne dorim oameni cu aceste aspiratii si care sa indeplineasca urmatoarele criterii:
  • sa iti placa sa comunici si sa fii dornic sa ajuti clientii in vederea alegerii produselor potrivite;
  • sa ai spirit de echipa, sa fii o persoana responsabila, sincera si organizata;
  • experienta anterioara si studiile superioare nu sunt obligatorii, pot consitui un avantaj, dar cel mai important este sa fii curios, creativ si dornic de a invata lucruri noi;
  • sa ai cunostinte bune de operare PC (Microsoft Word, Excel, Outlook);
  • sa dai dovada de capacitate de analiza, sinteza si atentie la detalii;
  • experienta in vanzari (mai ales de produse electronice sau IT) constituie un avantaj.

Descrierea jobului

La Quintrix vei intra intr-o echipa dinamica, de la care vei putea invata in permanenta si unde vei in continua ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀dezvoltare profesionala. In primele trei luni vei lua parte la programul nostru de onboarding / integrare, unde te vom ajuta sa intelegi in detaliu aspectele esentiale ale comertului atat offline cat si online, vei deprinde notiuni de baza de marketing si client relationship si vei primi training despre cum poti sa-ti dezvolti cariera in cadrul companiei.

Pe langa atributiile comune acestui job (vanzarea de produse electronice, gestiunea stocurilor, identificarea nevoilor clientilor si crearea rapida de oferte adecvate etc), vei fi implicat direct in crearea strategiilor de vanzare, dar si de loializare a clientilor.

Beneficii
  • Pachet salarial atractiv, garantat peste media pietei;
  • Un mediu de lucru activ, placut, cu posibilitati multiple de dezvoltare;
  • Bonuri de masa;
  • Asigurare medicala privata la Regina Maria;
  • Reduceri la produsele comercializate de companie;
  • Bonusuri de performanta;

Quintrix este o companie de traditie din Romania in domeniului comertului de produse electronice, IT si IoT, cu o vechime de peste 30 de ani. Colaboram cu cei mai mari distribuitori si producatori de componente electronice la nivel global, iar prin seriozitate si promptitudine ne-am fidelizat atat clientii casnici cat si cei industriali. Quintrix este intr-un continuu proces de modernizare si adoptie a transformarii digitale, iar in prezent crestem numarului de produse comercializate de la 70.000 la 300.000, urmand ca pana in vara anului 2025 sa oferim clientilor nostri peste 1 milion de produse.

Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024