Gratis

Conducator Auto Transport Rutier De Marfuri (B+C,E)

REMATHOLDING CONSTANTA, BUCURESTI
2 poziții

Candidatul Ideal

Sofer / Conducator auto
*Permis auto B,C,E + card tahograf + atestat profesional - marfa - valabil; - Avantaj atestat macaragiu;
*Minim 2 ani experienta in conducerea autovehiculelor articulate(Autotractor + Semiremorca) de mare tonaj;
*Fara probleme de sanatate deosebite, cazier judiciar si auto fara incidente grave;
*Cunostinte minime de mecanica auto si intretinere a autocamioanelor;

Ce oferim:
* Plata salariului se face de doua ori pe luna;
*Salariu motivant;
*Decontarea transportului la si de la locul de munca;
* Contract de munca pe perioada nedeterminata;
* Sistem bonusare de performanta;
* Concediu de odihna diferentiat in functie de vechimea totala in munca;
* Plata orelor suplimentare;
* Mediu de lucru stabil;
* Echipament de lucru si de protectie;
* Pregatire si trainig de specialitate.

Descrierea jobului

*Livreaza si colecteaza marfurile la (si de la) clientii firmei in concordanta cu facturile si avizele de expeditie;
*Incarca optimizat (la capacitate maxima) marfurile, cu respectarea maselor maxime autorizate totale cat si pe axa/grup de axe;
*Preia marfurile in vederea transportului si le preda la locatia de descarcare, fara diferente cantitative, calitative nejustificate;
*Completeaza documentele de transport necesare si a documentele care certifica efectuarea transporturilor conform cu procedurile de lucru in vigoare pentru departamentul transporturi;
*Mentine in conditii de functionare foarte bune autovehiculele pe care le conduce din flota companiei;
*Respecta regulile de circulatie pe drumurile publice si in incinta companiei in vederea evitarii oricaror evenimente rutiere.
Candidatii pot suna si la nr.de telefon: 0729 164009

De la infiintarea sa in anul 2003, misiunea companiei Rematholding este realizarea unui management integrat al deseurilor pe baza parteneriatelor pe termen lung.
Rematholdin CO SRL Rematholding este o companie care se ocupă cu reciclarea deseurilor -fierului vechi, plastic, deseuri nemetice, deseuri neferoase - din România. Face parte din Grupul Rematholding, din care mai fac parte companiile Remat București Sud, Remat Vrancea, Remat Dâmbovița, Remat Ploiesti.
In cadrul Rematholding s-au investit, de la infiintare si pana in prezent, peste 40 de milioane de euro. Dezvoltarea companiei Rematholding se bazeaza pe investitii facute in utilaje, echipamente si instalatii de ultima generatie, specifice activitatii pe care o desfasuram pe investitii in sistemul informational si nu in ultimul rand in cel personal adaptat nevoilor noastre.
Lucram in echipa, cu obiective si valori comune, si suntem in permanenta orientati catre performanta, autoperfectionare si autodepasire.
Echipa este foarte importanta pentru noi si o extindem in permanta cu noi colegi – studenţi, tineri profesionişti, specialişti sau manageri. Căutăm oameni care sunt capabili să dezvolte relatii de lunga durata, bazate pe incredere, au atitudine pozitiva si simtul responsabilitatii, competitivi, curajosi si cu spirit de initiative.
Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024