Gratis

Conducator AUTO - Sofer de Protocol

Saint Gobain

Candidatul Ideal

Ne vom uita cu multă atenție la personalitate, la atitudine și la potențialul tău, însă rolul presupune și alte câteva calificări și abilități:

EDUCAȚIE ŞI EXPERIENȚĂ:
  • studii medii cu profil tehnic (mecanic auto - avantaj);
  • experienţă minimă de 3 ani pe un post similar, fără incidente.

COMPETENȚE PRINCIPALE:
  • carnet de conducere categoria B;
  • atitudine decentă, discretă și politicoasă;
  • domiciliul stabil în Bucureşti sau Vălenii de Munte (sau împrejurimi).

Descrierea jobului

Poziția este deschisă pentru perioadă nedeterminată în cadrul Departamentului Logistică, la Saint-Gobain Prime Glass Working. Ocupantul acestui post își va desfășura activitatea în Vălenii de Munte (jud. Prahova).

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE:
  • efectuează transporturi de persoane în concordanță cu prioritățile stabilite de Directorul Glassolution Downstream Romania și de Coordonatorul Logistică Saint-Gobain Prime Glass Working;
  • execută transportul pe rutele și traseele indicate de angajator cu respectarea legislației rutiere;
  • pregătește și verifică autovehiculul în vederea efectuării curselor, în special în ceea ce privește starea tehnică;
  • semnalează eventualele defecțiuni către service-ul agreat și angajator;
  • se ocupă de spălarea exterioară și interioară a autovehiculului, verifică nivelul de combustibil și ulei, verifică și asigură graficul realizării reviziilor tehnice curente ce se execută conform normelor legale;
  • are o atitudine politicoasă în relația cu persoanele transportate și cu terțe persoane cu care intră în contact în timpul exercitării îndatoririlor legate de post (poliție rutieră, service etc.) pentru a nu afecta imaginea companiei;
  • atunci când i se solicită, asigură transportul de documente interne în condiții de strictă confidențialitate şi menține confidenţialitatea privind informațiile partenerilor de afaceri pe care îi deservește în calitate de conducător auto.

BENEFICII OFERITE:
  • asigurare privată de sănătate, cu posibilitatea includerii membrilor familiei;
  • asigurare de viață, în funcție de politicile fiecărei companii în parte;
  • posibilitatea de a cumpăra acțiuni Saint-Gobain (Planul de Economii al Grupului);
  • posibilitatea achiziționării produselor Saint-Gobain în condiții avantajoase;
  • alte posibile beneficii/stimulente, conform sistemului intern de compensații și beneficii (ex Prime de Paste si de Craciun);
  • sprijin în formarea profesională;
  • cursuri pentru dezvoltarea carierei (ex. Universitatea Saint-Gobain, platforma de training online etc.).

Lider mondial în domeniul soluțiilor ușoare și sustenabile pentru construcții, Saint-Gobain proiectează, produce și distribuie materiale și servicii pentru piețele industriale și de construcții. Soluțiile sale integrate pentru renovarea clădirilor publice și private, pentru construcțiile ușoare și decarbonizarea construcțiilor și a industriei sunt dezvoltate printr-un proces continuu de inovare și oferă durabilitate și performanță. Angajamentul Grupului este ghidat de scopul său, "MAKING THE WORLD A BETTER HOME".

Vânzări de 47,9 miliarde EUR în 2023 la nivel global

160,000 de angajați care activează în 76 de țări

Un Grup angajat să atingă neutralitatea emisiilor de carbon până în 2050

În România, Saint-Gobain furnizează produse și soluții din gamele Abrasives, Glass, Prime Glass Working, Sekurit, ISOVER, PAM, Rigips, Weber, Duraziv şi Chryso, cumulând peste 2000 de angajați în 14 situri industriale situate în Brăneşti, Călăraşi, Ploieşti, Satu-Mare, Turda, Suceava, Vălenii de Munte, Popești Leordeni şi Ariceştii Rahtivani. Pentru mai multe informații despre Grupul Saint-Gobain în România, vizitați www.saint-gobain.ro.
Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024