Gratis

Business Development Manager

MECANEX SA
5 poziții

Candidatul Ideal

Cautam un reprezentant de vanzari cu abilitati excelente de comunicare si negociere,
pentru toate judetele, in special pentru judetele Botosani, Suceava, Iasi, Bacau, Galati,
Braila.

Care sunt cerintele noastre?

o Experienta in vanzari de cel putin 3 ani in domeniu vanzarilor de
sisteme de pompare, sisteme de management al apelor, constructii
civile si industriale
o Persoana dinamica, proactiva, cu atitudine pozitiva, capabila sa lucreze
independent (cu supervizare minima);
o Persoana responsabila, serioasa, demna de incredere;
o Disponibilitate pentru munca de teren
o Orientare catre identificarea oportunitatilor de vanzare;
o Orientare catre rezultat;
o Capacitate de adaptare si invatare rapida;
o Portofoliu de clienti (Constructori, fermieri, OUAI-uri, agentii)
o Permis conducere categoria B (OBLIGATORIU)

Descrierea jobului

Care sunt responsabilitatile dvs.?
o Efectuarea vizitelor regulate conform zonei alocate;
o Dezvoltarea portofoliului actual de clienti;
o Prospectarea continua a pietei in vederea identificarii si abordarii
clientilor noi;
o Mentinerea si dezvoltarea relatilor profesionale cu clientii;
o Realizarea targetului lunar/trimestrial si incasarea facturilor emise;
o Monitorizarea situatiei clientilor proprii in vederea intocmirii
documentatiei contractuale;
o Intocmirea si raportarea situatiilor de activitate zilnica in CRM;

Ce va oferim?
o Mediu de lucru independent, intr-o companie in continua dezvoltare;
o Auto de serviciu pe care o poti folosi full time;
o Telefon;
o Laptop;
o Salariu fix plus bonusuri motivante din incasari;
o Suport tehnic regulat
o Training continuu (tehnic, vanzari, negocieri)

MECANEX SA este o companie specializată în producția de pompe de apă și produse turnate de fontă. Societatea a fost înființată la începutul anilor '70, în Botoșani. Începând cu 2002, compania are un acționar majoritar privat, acesta fiind și anul în care s-au început investițiile în dotarea cu echipamente moderne, necesare creșterii competitivității pe piața produselor de profil. La ora actuală, MECANEX livrează produse turnate din fontă în Germania, Austria,Italia și Elveția. Pe segmentul de piață reprezentând pompe de lichide, MECANEX este unic producător pentru mai multe tipuri și acoperă o mare parte din necesarul intern de aceste produse.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024