Gratis

Bucatar Sef / Bucatar / Ajutor de bucatar

DUNAREA SA
6 poziții

Candidatul Ideal

Te invitam sa te alaturi echipei noastre daca impartasesti aceeasi pasiune pentru arta culinara!
Esti curios sa inveti, sau dornic sa impartasesti din experienta ta?
Esti organizat, ai un simt dezvoltat al raspunderii, tratezi oaspetii nostri precum si colegii de lucru cu acelasi respect?

Asteptam aplicatia ta aici sau pe adresa de email: hr@galtour.ro

Descrierea jobului

Bucatar Sef
  • Experiență anterioară de minim 5 ani in bucatarie, si minim 2 ani in coordonarea unei echipe
  • Capacitate de organizare, stabilire de prioritati, delegare de sarcini de lucru
  • Plasarea comenzilor de materie prima
  • Identificarea solutiilor in cazul situatiilor neprevazute
  • Respectarea standardelor de calitate, igiena si siguranta alimentara
  • Creativitate și pasiune pentru inovație în gastronomie in vederea dezvoltarii de noi rețete și prezentări

Bucatar
  • Experiență anterioară în bucătărie de minim 2 ani
  • Pregătirea ingredientelor și asigurarea unui flux de lucru efficient
  • Respectarea timpilor de executie al tuturor preparatelor din meniu
  • Respecta retetele existente si contribuie la imbunatatirea acestora
  • Verifica preparatele din punct de vedere calitativ si cantitativ
  • Respecta normele de igiena in cadrul tuturor activitatilor din bucatarie
  • Mentine standardele de pastrare si depozitare ale produselor alimentare
  • Raspunde de buna functionare si utilizare a obiectelor care fac parte din inventarul bucatariei

Ajutor Bucatar
  • Experiență anterioară în bucătărie de minim 6 luni
  • Asistarea bucătarului principal în diverse activități
  • Curățarea și menținerea echipamentelor și suprafețelor de lucru
  • Raspunde de buna functionare si utilizare a obiectelor care fac parte din inventarul bucatariei,

Descrierea companiei

Beneficii

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic, contemporan și stimulant
  • Posibilitatea de a dezvolta o cariera internationala si de a avansa pe linie profesionala in cadrul lantului hotelier ACCOR;
  • Dezvoltare profesională prin acces constant la traininguri organizate de catre specialistii ACCOR
  • Discounturi la cazare in hotelurile ACCOR din intreaga lume
  • 21 de zile de vacanță (numarul crește direct proportional cu vechimea în munca)
Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024