Gratis

Asistent medical

FIVE MEDICAL S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Ne dorim sa fii colegul nostru, si ne-ar placea sa:Ai studii in domeniu (scoala postliceala / facultate de specialitate);
Ai ALP/ Certificat de membru valabil si vizat la OAMMR;
Ai asigurarea malpraxis valabila;
Ai simt ridicat de responsabilitate;
Faci fata situatiilor stresante;
Fii o persoana dinamica orientata catre rezultate;
Ai experienta anterioara
Detii anumite cursuri de specialitate

Descrierea jobului

Recoltarea probelor biologice pentru diverse tipuri de investigatii;
Pregatirea cabinetelor medicale pentru consultatii si diverse investigatii;
Efectuarea anumitor manevre medicale alaturi si sub indrumarea mediculu;
Efectuarea de injectii, EKG-uri etc;
Transmiterea informatiilor pacientilor despre modalitatea de recoltare si pregatire necesara;
Verificarea functionalitatii aparetelor si echipamentelor din cabinet;
Asigurarea primului ajutor in situatii de urgenta si anuntarea ambulantei daca este cazul.

Clinica Five este o clinica in care iti poti desfasura activitatea in specialitatile: estetica, ginecologie + recoltare analize medicale cat si perfuzii cu vitamine
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 27 Apr. 2024