Gratis

Asistent Medical Generalist

Omnia Medical Center
2 poziții

Candidatul Ideal

- absolvent școală sanitară;
- autorizație liberă practică;
- experiență minim 2 ani în recoltarea de probe de sânge adulți/copii;
- persoană dinamică, responsabilă, organizată, cu inițiativă;
- atitudine pozitivă, promptitudine în realizarea sarcinilor, bună relaţionare cu pacienţii;
- disponibilitate de adaptare la nou;
- limba engleză nivel mediu;
- utilizare PC – nivel bazic.

Descrierea jobului

- pregătește cabinetele de consultații (fișele și rezultatele medicale; aprovizionează cu materiale și instrumentar necesar etc.);
- efectuează o varietate de tehnici și proceduri în clinică ( perfuzii, montare Holter, EKG, indice glezna-brat, etc);
- asistă medicul pe parcursul consulației (dacă este cazul), în limitele sale de competentă;
- răspunde de ordinea, curățenia și dezinfecția la locul de muncă;
- verifică starea de funcționare a aparatelor existente în cabinetele medicale;
- asigură pregătirea și sterilizarea materialului și instrumentarului medical;
- execută sub supravegherea și îndrumarea medicului anumite tehnici medicale, în limitele sale de competență.

Clinica este situata in sector 3, zona centrala, pe Bulevardul Octavian Goga, aproape de statia de metrou Timpuri Noi.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024