Gratis

Asistent Medical Generalist Clinici Bucuresti

Medicover

Descrierea jobului

Ne dorim sa ai:

  • Experienta minim 6 luni experienta ca asistent medical generalist;
  • Studii medii finalizate (absolvent Scoala Postliceala de asistenti);
  • Cunostinte medii de utilizare a calculatorului;
  • Cunosterea Codului de Etica si Deontologie a asistentului medical;
  • Bune abilitati de comunicare scrisa si verbala; bune abilitati de prezentare a informatiei;
  • Orientare catre client;
  • Bune abilitati de organizare si planificare;
  • Abilitatea de a gestiona informatii si situatii confidentiale.

Iata ce presupune acest rol in detaliu:

  • Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
  • Participa la educatia medicala a pacientului;
  • Gestioneaza eficient circuitul pacientilor in sala de asteptare astfel incat sa evite intarzierile;
  • Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei;
  • Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale;
  • Monitorizeaza, inregistreaza si raporteaza simptome si modificari in starea de sanatate a pacientilor;
  • Preleveaza probe si produse biologice pentru examenul de laborator conform protocolului medical si le conserva corespunzator;
  • Administreaza medicatia si efectueaza tratamente injectabile (intra-muscular, intra-venos, sub-cutanat, intra-dermal) si vaccinari la recomandarea medicului.

Lucrand la noi vei avea:

  • Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania;
  • Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
  • Programe de training;
  • Participarea la diferite congrese/conferinte medicale;
  • Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
  • Program de lucru flexibil;
  • Pachet complex de beneficii medicale.

Din 1995, Medicover România a devenit unul dintre cei mai importanți furnizori de pe piața serviciilor de sănătate private, cu o rețea de 41 de clinici în București și în țară, și 5 spitale generaliste în: București, Cluj-Napoca, Oradea și Craiova, 25 de cabinete on-site și peste 250 de unități medicale partenere. Spitalele Medicover corespund celor mai înalte standarde medicale și deservesc o gamă largă de specialități medicale și chirurgicale.

Medicover România face parte din Medicover, companie internațională de servicii medicale și de diagnostic, înființată în 1995. Medicover operează o rețea extinsă de clinici, spitale, facilități de îngrijire specializată și laboratoare. Piețele principale ale Medicover sunt Polonia, Germania, România și India. În 2022, Medicover a avut venituri de 1.510 milioane de euro și peste 44.000 de angajați. Pentru mai multe informații, vizitați site-ul www.medicover.com .
Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024