Gratis

Asistent medical Ambulator-Spital Pipera

Medicover

Descrierea jobului

Vino sa ne cunoastem!

Ti-ai dori un mediu de lucru in care ai mereu ce invata, cu interes pentru actul medical la standarde internationale si cu ocazia de a trata pacienti cu o cazuistica variata? Noi avem cadrul potrivit. Ne dorim in echipa noastra oameni pasionati de meseria lor, cu dorinta de a face bine celor din jur si cu respect pentru actul medical.

Ce oferim, ce propunem:

  • Tichete de masa;
  • Bonusuri acordate pentru sarbatorile legale (Craciun si Paste);
  • Oportunitati de crestere a veniturilor individuale prin programe interne, dedicate (de ex, Refer a Friend, Lead Medicover)
  • Ajutoare financiare si zile libere platite pentru evenimentele familiale;
  • Locatii accesibile;
  • Program flexibil, in ture ce iti permite sa imbini jobul cu studiile;
  • Zile de concediu odihna acordate suplimentar in functie de vechimea in companie (21-25 zile);
  • Zile de concediu de studiu platite;
  • Posibilitatea de a promova intern in alte roluri in cadrul companiei;
  • Cursuri si traininguri care sa-ti faca jobul mai usor – platforma de E-learning interna;

Ne dorim de la noul coleg:

  • minim 1 an experienta anterioara intr-o pozitie similara;
  • scoala postliceala sanitara absolvita;
  • bune abilitati de comunicare ;
  • bune abilitati de organizare si planificare;
  • abilitatea de a gestiona informatii si situatii confidentiale.
  • disponibilitate de a lucra in ture.

Lucrand la noi vei avea:

  • Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania;
  • Oportunitatea de a desfasura activitatea la standardeinternationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
  • Programe de training ( in functie de pozitie/specialitate);
  • Participarea la diferite congrese/ conferinte medicale;
  • Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
  • Pachet complex de beneficii medicale

Uite ce responsabilitati vei avea:

  • Raspunde de calitatea actului medical efectuat;
  • Asigura indeplinirea indicatiilor consemnate de medic in fisa/raportul pacientului, in limitele competentei;
  • Efectueaza tratamentul si procedurile conform prescriptiei scrise a medicului numai dupa semnarea consimtamantului de catre pacient;
  • Monitorizeaza functiile vitale;
  • Recolteaza probe biologice;
  • Asista si ajuta medicul la examinari/ explorari sau proceduri(ekg, montare holtere, PRP,etc);
  • Asigura utilizarea adecvata a dezinfectantelor (spectru de actiune, concentratie, modul corect de utilizare), decontamineaza si asigura sterilizarea la rece a instrumentarului,acolo unde este cazul.

Din 1995, Medicover România a devenit unul dintre cei mai importanți furnizori de pe piața serviciilor de sănătate private, cu o rețea de 41 de clinici în București și în țară, și 5 spitale generaliste în: București, Cluj-Napoca, Oradea și Craiova, 25 de cabinete on-site și peste 250 de unități medicale partenere. Spitalele Medicover corespund celor mai înalte standarde medicale și deservesc o gamă largă de specialități medicale și chirurgicale.

Medicover România face parte din Medicover, companie internațională de servicii medicale și de diagnostic, înființată în 1995. Medicover operează o rețea extinsă de clinici, spitale, facilități de îngrijire specializată și laboratoare. Piețele principale ale Medicover sunt Polonia, Germania, România și India. În 2022, Medicover a avut venituri de 1.510 milioane de euro și peste 44.000 de angajați. Pentru mai multe informații, vizitați site-ul www.medicover.com.

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 30 Mai 2024