Gratis

Arhitect

SC PENCRAFT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

PENCRAFT caută Arhitect pentru biroul de proiectare din Iasi. Dacă eşti o persoană entuziasta, axata pe dezvoltare profesionala si personala continua, pui pasiune in ceea ce faci si te simti excelent intr-un mediu de lucru profesionist, te invitam sa te alaturi echipei PENCRAFT! La PENCRAFT vei fi implicat în proiecte si misiuni de proiectare de anvergura si vei avea ocazia sa inveti si sa te perfectionezi continuu alaturi de cei mai buni experti în domeniu.

Cerinte:
  • Studii superioare in domeniul tehnic, specializarea: arhitectura;
  • Experienta de minim 1 luna intr-o pozitie similara;
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu;
  • Cunostinte de desen tehnic in programe de proiectare de tip CAD;
  • Experienta de lucru cu programe de calcul pentru devize;
  • Cunostinte avansate de operare PC (Word, Excel, Power Point, etc.);
  • Permis de conducere categoria B – cerinta obligatorie;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare; capacitatea de a lucra in echipa;
  • Excelente abilităţi de analiză şi sinteză a datelor şi informaţiiilor;
  • Capacitate de a identifica soluţii şi de a lua decizii;
  • Abilitatea de a gestiona multiple proiecte/activitati simultan;
  • Orientare spre calitate şi atentie la detalii;
  • Experienta de lucru cu termene limita si rezistenta la stres.

Descrierea jobului

Ca Arhitect vei avea urmatoarele responsabilitati:
  • Elaborarea documentatiilor tehnico-economice (studiu de fezabilitate, DALI, proiect tehnic, PAC/DTAC, POE/DTOE, detalii de executie) conform normativelor si legislatiei in domeniu;
  • Proiectare in domeniul infrastructurii civile, spatii verzi, parcuri, etc. pentru proiecte de investitii finantate din fonduri publice europene/guvernamentale;
  • Consultanta tehnica pentru proiecte de investitii finantate din fonduri publice europene/guvernamentale;
  • Consultanta tehnica si suport in stabilirea ideii şi conceptului de proiectare;
  • Coordonarea generala a solutiilor de specialitate si mentinerea legaturii cu colaboratorii de specialitate ai firmei;
  • Asistenta tehnica de specialitate si suport pe parcursul implementarii proiectelor: (verificare documente/memorii/documentatii tehnice, verificare si asistenta tehnica privind executia obiectivelor proiectate, realizare raportari tehnice si financiare, etc.);
  • Actualizarea informatiilor si imbunatatirea continua a cunostintelor in domeniul proiectarii, cunoasterea legislatiei specifice;
  • Initierea, construirea si mentinerea de relatii de business cu partenerii firmei în acord cu codul etic de conduita profesionala FEACO/ICMCI/AMCOR.

Oferta (bonusuri, beneficii):
  • Instruire si formare profesionala continua atât în cadrul firmei, cat si prin cursuri acreditate.
  • Posibilitate de avansare in cariera.
  • Pachet salarial competitiv, in functie de experienta profesională.
  • Tichete de masă.
  • Bonusuri anuale in functie de rezultate.

Persoanele interesate de aceasta pozitie pot aplica si direct prin transmiterea CV-ul-ui insotit de o scrisoare de intentie la adresa de e-mail office@pencraft.ro. Confidentialitatea aplicarii este asigurata.

PENCRAFT este o firmă privată cu capital românesc (cu o echipa de 30 de specialisti in proiectare si consultanta, lider pe piata de proiectare si consultanta din regiunea Nord Est raportat la cifra de afaceri, numar de proiecte realizate si dimensiunea echipei de specialisti) specializată în oferirea de servicii de proiectare si consultanţă strategică şi consultanţă în management de top, cu un real impact asupra dezvoltării comunităţii şi a mediului de afaceri. Prezenţa noastră de 15 ani pe piaţa de proiectare si consultanţă în managementul proiectelor din România s-a concretizat în elaborarea şi implementarea cu succes a numeroase proiecte de anvergură, finanţate din fonduri europene nerambursabile, în valoare totală de peste 500 de milioane de euro.
Unul dintre principalele noastre obiective se referă la dezvoltarea și construirea unei echipe de oameni talentati si pasionati de proiectare si consultanta, perfect armonizata cu misiunea, obiectivele si strategia firmei, prin sprijinirea inițiativelor, promovarea entuziasmului, dezvoltarea talentelor si recompensarea rezultatelor.

Daca esti o persoana entuziasta, organizată, axata pe dezvoltare profesionala si personala continua, pui pasiune in ceea ce faci si te simti excelent intr-un mediu de lucru profesionist, te invitam sa te alaturi echipei noastre!

Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024