Gratis

Arhitect

MOBIUS DESIGN BIROU DE ARHITECTURĂ S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cine esti tu?

Absolvent al Facultatii de Arhitectura;
Experienta relevanta pe o pozitie similara de minim 2 ani;
Experienta in proiecte de arhitectura si design magazine retail;
Cunostinte programe de proiectare precum AutoCAD/ArchiCAD/Revit/3dsMax si Adobe Creative Suite;
Cunoștințe in proiecte tehnice (masuratori, relevee, intocmire documentație avizare și obtinere autorizari, detalii, stereotomii, liste de cantități);
Cunoasterea legislatiei specifice domeniului;
Dorinta de invatare si dezvoltare, seriozitate si atitudine pro-activa;
Abilitati de leadership si project management:
- organizare, planificare;
- comunicare si lucru in echipa;
- capacitate de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitati;
- respectarea termenelor limita;
- capacitate de adaptare la noi informatii;
- lucrul la mai multe proiecte simultan;
- capacitate de lucru in conditii de stres.
Creativitate in compozitie vizuala pentru imagini statice si animate.

Descrierea jobului

Cum vei contribui in echipa noastra si cum te vei dezvolta alaturi de noi?

Implicare intr-o varietate de proiecte, de la crearea conceptelor pana la asistența tehnica in etapa de implementare pentru proiecte de outfit spatii comerciale, cladiri de birouri, proiectare cladiri pentru locuit, constructii sportive, parcuri si alte functiuni in spatiul public si privat
Intocmirea proiectelor tehnice (SF, CU, DTAC, PT, DE): parti scrise si parti desenate, liste de cantități, fișe tehnice, devize;
Intelegerea partilor scrise si desenate in vederea elaborarii de modele 3D detaliate cu acuratete;
Intocmire relevee de ahitectură (masuratori, vizite in teren, pe santier etc)
Lucru in echipe alcatuite din membri experimentati pe o plaja larga de specialitati;
Intocmirea documentatiei necesare si obtinerea avizelor, acordurilor şi a autorizatiilor de construire,etc
Rezolvarea solicitarilor beneficiarilor, respectand termenele si calitatea proiectului, cerințele, valorile si standardele acestora;
Urmarirea proiectului in toate etapele de executie, inclusiv coordonarea și colaborarea cu celelalte specialități (Arhitectura, Rezistenta, Instalatii)/Asistenta tehnica pe santier;
Executarea de randari realiste/ fotorealiste, filme/ animatii cu atmosfera realista, scheme 3D si randari de marketing/ brosuri de prezentare.

Care iti vor fi beneficiile?

Renegociere salariala dupa perioada de proba plus majorari salariale lunare, cu un procent din inflatie;
Punem la dispozitie instrumente de lucru precum laptop de serviciu, telefon de serviciu, mașină pentru deplasarile in teren;
Ne straduim, si colegii ne spun ca si reusim, sa cream un mediu de lucru placut, prietenos, axat desigur pe livrarea la timp a ceea ce promitem clientilor nostril;
Vei avea independenta si autonomie;
Iti asiguram suport pe intregul proces de acomodare ca sa te poti integra rapid in echipa si in proiectele noastre;
Proiecte care pot pune la incercare repetitia, insa le compensam si cu o diversitate a proiectelor pe care le coordonam cap-coada pana la nivel de asistenta tehnica si implementare;
Posibilitatea de dezvoltare profesionala si de promovare;
Lucram on-site, de la sediul nostru din Strada Agatha Barsescu 15B, Bucuresti. Programul de lucru este 9.00-18.00, de Luni pana Vineri. Trebuie sa stii ca ne respectam programul de lucru si promisiunile facute angajatilor nostri. Vei lucra in echipa cu cei doi fondatori ai companiei, alaturi de alti patru arhitecti si un office manager.

MOBIUS DESIGN BIROU DE ARHITECTURA este o firma de proiectare infiintata in anul 2016, cu o experienta de peste 6 de ani in domeniul arhitecturii. Reusind sa ne ducem la bun sfarsit toate contractele atribuite, am inregistrat anual cresteri a cifrei de afaceri.

MOBIUS DESIGN BIROU DE ARHITECTURA, prin angajații și subcontractorii nostri, acoperim toate specialitatile de baza implicate in elaborarea unui proiect: arhitectura, rezistenta, instalatii, proiectare, consultanta si evaluare pentru constructii si ansambluri de constructii civile, industriale si agricole, etc.

Misiunea noastra este reprezentata in special de dezoltarea sustenabila a afacerii prin intermediul parteneriatelor pe termen lung, cu beneficii pentru toate partile implicate. Viziunea pe care o consideram a fi definitorie pentru MOBIUS DESIGN BIROU DE ARHITECTURA are la baza promovarea calitatii in lucrarile executate si respectarea termenelor asumate.

Obiectivele si mesajul pe care vrem sa le transmitem sunt in stransa legatura cu promovarea unui mediu de afaceri corect si a unor investitii cu impact semnificativ asupra cresterii calitatii vietii comunitatii.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024