Gratis

Arhitect junior

S.C.ALLIED ENGINEERS GRUP SRL

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la tine:
- studii superioare de specialitate finalizate;
- experienta minima in proiectare la specialitatea arhitectura, cu utilizarea programului Allplan;
- cunostintele de proiectare BIM in Revit ARCHICAD, modelarea 3D si randarea in 3Ds Max. reprezinta un avantaj.
- abilitate de intelegere si asimilare a normelor si a legislatiei de proiectare in constructii (Coduri nationale, Eurocoduri) si dorinta de invatare continua;
- bune aptitudini de utilizare a calculatorului, in special a pachetului Office (Microsoft Excel, Word, Outlook);
- spirit de echipa, seriozitate, disciplina si interes pentru perfectionare continua;
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/avansat este un avantaj.

Descrierea jobului

Ce presupune rolul tau în echipa noastra:
- alaturi de noi, vei participa la dezvoltarea unora dintre cele mai complexe proiecte de constructii, care schimba in bine modul in care arata mediul construit din Romania;
- te vei implica in dezvoltarea unor concepte si proiecte arhitecturale complexe, pe cele mai diverse tipologii de proiecte: cladiri de birouri, rezidentiale, comerciale, industriale etc.;
- vei intocmi proiectele tehnice (CU, DTAC, PT, DE): parti scrise si parti desenate, liste de cantitati, fise tehnice, devize etc.
- vei intocmi documentatiile tehnice pentru obtinerea avizelor, a acordurilor si a autorizatiilor de construire;
- vei avea o viziune 360o asupra proiectului, pentru ca il vei urmari in toate etapele lui, inclusiv in ce priveste coordonarea cu celelalte specialitai (arhitectura, rezistența, instalatii);
- vei fi implicat in asistenta tehnica pe santier;
- vei interpreta si intelege partile scrise si desenate in vederea elaborarii de modele 3D detaliate cu acuratete;
- vei produce randari realiste/ fotorealiste, precum si filme/ animatii cu atmosfera realista, scheme 3D si randsri de marketing/ brosuri de prezentare;
- iti vei manifesta creativitatea in compozitia vizuala pentru imagini statice si animate;vei lucra in cadrul unei echipe formata din specialisti experimentati, cu expertiza din toate disciplinele importante.

Cum arata oferta noastra, pe scurt:
- loc de munca stabil intr-o companie puternica si credibila;
- pachet salarial motivant, in linie cu experienta, valoarea si cunostintele pe care le aduci la masa;
- evaluarea continua a performantelor individuale si propuneri de crestere salariala aliniate la rezultatele tale;
- implicarea in proiecte mari si complexe;
- posibilitatea de a te dezvolta profesional in cadrul companiei;
- implicarea intr-o echipa motivata, stabila, tanara, formata din specialisti cu reputatie si cu anvergura universitara, alaturi de posibilitatea de a invata de la cei mai buni din domeniu;
- abonament de servicii medicale la clinica de sanatate privata din Bucuresti.

Descrierea companiei

Despre Allied Engineers in cateva cuvinte
Suntem cea mai bine pregatita companie de proiectare generala din piata. Avem abilitatea de a coordona eficient proiecte complexe, inca din faza de concept.
Cu o experienta de aproape 20 de ani in industrie, ne bazam pe o echipa solida, cu expertiza interdisciplinara si care cunoaste in profunzime domeniul proiectarii, pentru a livra intotdeauna cele mai bune rezultate pe proiectele in care suntem implicati.
Lucram pe proiecte mari, care schimba fata mediului construit de la noi. Cateva exemple: Globalworth Square, ONE Herastrau Towers, Bucharest ONE, Floreasca Office Center, Baneasa Shopping Center, Bucharest West Logistic Park, Bucharest Main Arena, Corinthia Hotel, German Embassy și multe altele.
Credem in folosirea tehnologiei, a solutiilor digitale si a inovatiei, care ne imbunatatesc munca si care duc la rezultate performante si de calitate.Suntem parteneri si consultanti strategici, vedem intotdeauna imaginea de ansamblu, venim cu solutii creative acolo unde altii spun „nu se poate”.
Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024