Gratis

ANALIST SERVICIU CLIENT

DELAMODE ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Echipa Delamode Romania isi mareste echipa!

Te recunosti ca fiind o persoana cu:
  • Capacitate de auto-organizare şi stabilire a priorităţilor;
  • Capacitate de analiza si sinteza in valorificarea fondului de informatii
  • Operativitate in furnizarea informatiilor
  • Abilităţi de comunicare la toate nivelele
  • Abilităţi de gestionare corecta si eficienta a timpului
  • Capacitatea de a respecta termenele limita
  • Capacitatea de a lucra sub presiune
  • Perseverenta, initiativa, intuitie, persuasiune
  • Perceperea şi înţelegerea nevoilor clientului
  • Rezistenta la stres, echilibru emotional, adaptabilitate;
  • Atentie distribuitiva;
  • Acordare de consultanta si consiliere;
  • Capacitatea de culegere, clasificare, interpretare si transmitere corecta a informatiilor;
  • Aptitudinea de a arhiva/gestiona/organiza dosarele si documentele de care raspunde;
  • Usurinta, claritate si coerenta in exprimare.

Descrierea jobului

  • Foloseste timpul de munca exclusiv pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu, in acest sens, nu se ocupa in timpul de munca de activitati care nu sunt cuprinse in atributiile si indatoririle sale ori nu sunt dispuse de sefi ierarhici;
  • Sa promoveze si sa vanda pachetele de servicii ale companiei;
  • Verifica conformitatea datelor si documentelor introduse de clienti in sistemele de lucru (Client Plus, Nexus, WindSoft etc), cu datele si documentele solicitate conform procedurilor interne specifice (MSA PallEx);
  • Salveaza periodic si in situatii critice datele introduse si pastreaza copiile de siguranta ale datelor salvate (sub forma electronica, dupa caz);
  • Selecteaza si verifica datele si/sau documentele inainte de a le introduce in calculator;
  • Gestioneaza comenzile clientilor interni si/sau externi din punct de vedere logistic, administrativ si financiar (e.g probleme de calitate sau cantitate a produselor livrate, modificari de preturi, declarare gresita a dimensiunilor unitatilor de marfa transportate, valideaza criteriile de retur, obtine aprobari necesare)
  • Preia datele de pe documentele/mediile primare si le introduce in calculator (folosind aplicatiile operationale informatice folosite ca instrument de lucru in cadrul Departamentului Distributie Nationala) (e.g. introducerea ofertelor de transport Delamode in Client Plus, emiterea de borderouri);
  • Corecteaza erorile intalnite/lipsa din setul de documente, din datele declarate de clienti in Instrumentul de lucru al Departamentului (Client Plus sau le raporteaza supervizorului direct;
  • Se preocupa de obtinerea respectiv rambursarea documentelor de livrare confirmate, a instrumentelor de plata si/ sau facturilor, in conformitate cu solicitarile facute de clienti in Client Plus in rubricile alocate acestui tip de serviciu (investigheaza cauzele nerambursarii, intervine in mod activ in sensul rambursarii acestora).
  • Realizeaza derularea activitatii conform politicii companiei;
  • Realizeaza utilizarea la maximum a oportunitatilor existente;
  • Mentine corespondenta cu clientii interni si externi;
  • Se preocupa de intocmirea si distribuirea lunara a rapoartelor privind serviciile oferite de Departamentul Operational de Transport;
  • Se preocupa de centralizarea dosarelor, ofertelor, borderourilor;
  • Se asigura de optimizarea relatiilor cu clientii si cu partenerii interni sau externi din docmeniu;
  • Asigura consolidarea unor relatii agreabile si stabile cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale;
Beneficii:
  • Salariu motivant
  • Bonuri de masa de 40 lei/zi lucrata
  • Bonusuri de performanta
  • Transport asigurat

Delamode Romania este o companie de top în domeniul serviciilor de logistică şi expeditii de mărfuri în România. Compania a fost înfiinţată în anul 1994 şi are în prezent peste 300 de angajaţi.

Cu facilităţi amplasate strategic si prin reteaua de parteneri în toată Europa, compania noastră oferă servicii complete de supply chain – servicii de transport internaţional în regim de grupaj, încărcări parţiale şi complete, distribuţie internă, transport maritim şi aerian, precum şi soluţii integrate de depozitare şi logistică.

Ne mândrim cu posibilitatea de a oferi servicii personalizate la preţuri competitive, furnizând servicii complete de supply chain în cele mai complexe situaţii. Grupul de Companii Delamode Grupul Delamode este o prezenţă de pionierat în Europa Centrală şi de Est de peste 20 de ani, şi oferă o expertiză unică în transportul internaţional de mărfuri. Grupul Delamode are peste 250 de angajaţi, cu birouri deschise în Estonia, Bulgaria, Ungaria, Lituania, Serbia, Republica Moldova şi Marea Britanie.

Notificare GDPR :

Prin trimiterea CV-ului către adresele noastre de înregistrare vă manifestați ACORDUL EXPLICIT pentru procesarea datelor dumneavoastră doar în scopurile impuse prin legislația muncii. În conformitate cu Politica noastră de confidențialitate, DELAMODE ROMANIA prelucrează date cu caracter personal ale candidaților doar în scopuri reglementate prin Codul Muncii sau alte activități pentru care există un temei legal.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024