Gratis

Agent vanzari Buzau,Prahova,Dambovita

Moniqe TopDent SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

- Absolvent de studii medii,superioare medicale constituie avantaj
- Experienta in vanzari de minim 1 an
- Foarte bune abilitati de vanzare, prezentare, negociere
- Bun comunicator, cu aspect fizic ingrijit si prezenta agreabila
- Persoana pozitiva, orientata spre rezultate, ambitioasa si perseverenta

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Sa calatoreasca in zona geografica alocata pentru a vinde produsele consumabile; sa contacteze potentialii clienti pentru a vinde produsele companiei.
- Sa stabileasca intalniri cu doctorii si personalul auxiliar pentru a prezenta si vinde produsele companiei.
- Sa prezinte produsele catre doctori si personalul auxiliar utilizand toate instrumentele de marketing pe care le are la dispozitie; sa construiasca o relatie de buna colaborare cu toti clientii sai.
- Sa cunoasca foarte bine piata (concurenta)
- Sa ofere suport tehnic, demonstratii practice si aplicatii practice pe produsele care necesita a fi prezentate astfel; sa cunoasca foarte bine produsele cu caracteristicile lor si tehnicile de vanzare specifice.
- Sa adune, analizeze si furnizeze informatii din teren, pentru a permite companiei sa dezvolte strategii de vanzare si marketing.
- Sa controleze toate problemele care apar in relatia cu clientii: de vanzare, service, marketing, livrare si financiare; sa preia comenzi, sa livreze si sa incaseze la termenul stabilit.
- Sa ajute la testarea si montarea echipamentelor atunci cand este cazul.
- Sa fie informat permanent despre noutatile legislative, administrative si financiare din domeniul privat stomatologic.
- Sa participe la dezvoltarea si implementarea strategiilor de marketing si a planurilor de actiune aferente pentru consolidarea pozitiei si imaginii pe piata.
- Sa participe la activitatile companiei in cadrul targurilor, expozitiilor si a altor evenimente.
- Sa-si insuseasca corect toate informatiile despre produsele pe care le are compania in portofoliu.
- Sa participe activ la toate cursurile teoretice si practice organizate de companie si sa ajute la buna derulare a acestora; sa participe activ la toate training-urile organizate de firma la sediul acesteia sau la sediile distribuitorilor.
- Sa intocmeasca zilnic rapoarte de vanzari.

Companie cu peste 10 ani experienta in domeniul distributiei materialelor stomatologice catre cabinete,laboratoare dentare.
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024