Gratis

ADMINISTRATOR MAGAZIN ONLINE

DESIGN&MOOD

Candidatul Ideal

Cerinte:
- Absolvent studii medii/superioare economice si cunostinte programare constituie un avantaj.
- Aptitudini de comunicare excelente;
- Experienta in vanzari sau call center;
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel obligatoriu);
- Capacitatea de a solutiona eficient solicitarile si reclamatiile clientilor;
- Persoana dinamica, organizata, responsabila, atenta la detalii;
- Abilitati de invatare rapida si de gestionare a mai multor sarcini in acelasi timp;
- Reprezinta un bonus la angajare experienta similara la un alt magazin online.
- Abilitatea de a lucra in echipa
- Ambitie, capacitate de automotivare.
- Gandire logica, structurata, usurinta in a invata noi cunostinte de factura tehnica, Spontaneitate.
- Asimilarea cu usurinta a noutatilor din domeniu
- Atitudine pozitiva
- Seriozitate;
- Bune abilitati de comunicare, organizare, planificare.
- Excelenta cunoaştere a limbii române scris şi vorbit, claritate şi coerenţă în exprimare scrisă şi orală,
- Bună memorie a datelor şi cifrelor, atenţie distributivă,

Descrierea jobului

- Procesarea pe calculator a comenzilor primite online, telefonice si in magazin;
- Verificarea comenzilor si a a produselor, respectiv pregatirea acestora pt. livrare prin curier sau posta;
- Emitere documente necesare expedierii coletelor (AWB, AVIZ, FACTURA)
- Introducerea de continut nou in magazin: promotii, articole how-to, noutati din domeniu: produse, solutii etc.
- Oferirea de informatii despre produse si modul lor de folosire
- Mentinerea relatiilor cu clientii
- Participa la activitatile administrative din cadrul magazinului/depozitului (inventariere, curatenie)
- Mentinerea locului de munca curat si foarte bine organizat.
- Executa si alte sarcini profesionale legate de activitatea firmei, la solicitarea superiorilor ierarhici.
- Propune fotografii in vederea utilizarii lor in webshop (bannere, foto produse, newsletter etc.)
- Propune viitoare campanii de promovare si promotii.
- Salariu fix + bonuri de masa

Design&Mood este probabil cel mai mare showroom de placi ceramice, obiecte sanitare si mobilier ambiental din Constanta.

Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024