Gratis

Inginer Proiectant CAD/CAM Prelucrari prin aschiere

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Inginer Proiectant CAD/CAM care să se alăture echipei noastre echipei noastre din departamentul de producție piese si semifabricate din metale. Dacă ai experiență în proiectarea asistată de calculator și fabricația asistată de calculator, aceasta ar putea fi o oportunitate perfectă pentru tine.

Cerințe:
Experiență minimă de 4 ani în utilizarea software-ului CAD/CAM (AutoCAD/SolidWorks și SolidCAM/MasterCAM sau similar).
Cunoștințe despre procesele de prelucrare și fabricație pe echipamente CNC 4-5 axe.
Studii superioare în domeniul ingineriei.
Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă.
Persoana dinamica, implicata in activitate, cu atitudine pro activa.
Atenție la detalii și capacitatea de a rezolva problemele eficient.

Descrierea jobului

Crearea și proiectarea modelelor 2D și 3D folosind software CAD.
Generare programe mașinare pentru strunjire si frezare CNC (inclusiv folosind software CAM).
Colaborarea strânsă cu echipa de producție pentru a asigura cea mai bună abordare pentru prelucrare.
Optimizarea proceselor de fabricație pentru a asigura realizarea eficiența și precisa a acestora.
Participarea activa la realizarea primei piese, verificarea conformității acesteia împreună cu departamentul CTC.

Dacă aveți abilități solide în proiectarea CAD/CAM, si experiența in operațiuni de prelucrări mecanice, vă încurajăm să aplicați pentru această poziție și să vă alăturați echipei noastre.
Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.