Gratis

Inginer proiectant / Desenator CAD in Constructii/Cladiri

Euroton
2 poziții

Candidatul Ideal

Inginer proiectant / Desenator CAD in Constructii - Inginerie/Cladiri
  • Studii tehnice superioare în construcții (Student la Constructii pentru desenator)
  • Cunoștinte de operare în programe CAD: Allplan, Autocad
  • Cunoștinte de utilizare a programelor de calcul structural: Etabs, SAP2000
  • Cunoștinte de utilizare programe office: Word, Excel
  • Cunoașterea normelor tehnice de proiectare în construcții civile/industriale
  • Entuziasm în proiectarea structurilor
  • O bună întelegere a geometriei spațiale a unei constructii
  • Experiență de 2 ani sau mai mare pe un post similar

Descrierea jobului

Responsabilitățile postului
  • Proiectarea structurala a constructiilor, in baza normelor tehnice (Desen tehnic in constructii pentru desenator)
  • Efectuarea de calcule de dimensionare pe structuri din beton sau metal
  • Elaborarea documentatiilor tehnice in diverse faze de proiectare, elaborarea de note de calcul si/sau planuri de cofrare/armare pentru structuri corespunzatoare modelului de calcul, participarea la elaborarea listelor de cantitati de lucrari in conformitate cu piesele desenate
  • Vizite in santier in diverse faze de lucru, impreuna cu responsabilul de proiect
  • Participarea la elaborarea de expertize tehnice
  • Alte activitati specifice activitatii unui birou de proiectare

Beneficii
  • Bonuri de masa
  • Bonusuri salariale pentru vechime
  • Bonusuri ocazionale functie de seriozitate si performanta
  • Candidatii se pot perfectiona in timpul lucrului de la membrii cu experienta din colectiv
  • Functie de abilitatile de conducere ale candidatului, exista posibilitatea de a coordona o parte din echipa, acest lucru depinzand de o conduita profesionala buna, de relationarea corecta cu ceilalti membri ai echipei si de vechimea in cadrul companiei.
Modul de evaluare a candidatilor:
Contactare telefonica urmata de programarea unui interviu la sediu ce va cuprinde discutii referitoare la asteptari si/sau realizarile profesionale ale candidatului, modul de lucru, salarizare.

Descrierea companiei

Mediul de lucru:
Sediu propriu in centrul orasului Constanta, software licentiat Nemetschek Allplan, CSI Etabs, Tekla Structures, AutoCad, Microsoft Office, plottere A0+, scannere formate mari.

Cine este Euroton?
O companie privata, fondata in 1994, orientata spre indeplinirea dorintelor clientilor si pregatita sa ii ajute sa transforme ideile lor in cladiri de calitate.
Membrii echipei: verificatori si experti tehnici, ingineri, profesori universitari.

Ce facem?
Activam in principal in doua domenii: proiectare si expertizare.
Clientii nostri sunt diversi: mari, medii si mici, privati si publici, civili sau militari - unitati administrative la nivel de oras sau judet, companii nationale, armata romana si americana, spitale, investitori privati.
Domenii acoperite: cladiri noi din beton armat si otel pentru locuinte, hoteluri, spitale, reabilitari si consolidari, interventii la monumente de arhitectura, expertizare cladiri.

Valorile noastre
Pasiune pentru inginerie, corectitudine, implicare, calitate in proiectare.

Vrei sa stii mai multe lucruri despre noi?
Iti raspundem la orice intrebare la interviu.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024