Gratis

Contabil Senior (Birou zona Dorobanti)

SC UNIONCONT EXPERT SRL

Candidatul Ideal

Contabil Senior / Contabil Junior (Birou zona Dorobanti)

• Studii superioare cu specializare in domeniul financiar contabil;
• Experienta de minim 4 ani pe un post similar – experienta intr-o firma de contabilitate constituie un avantaj;
• Bune cunostinte utilizare PC, viteza la inregistrarea documentelor;
• Bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala;
• Persoana ordonata, comunicativa, obisnuita cu lucrul in echipa, atenta la detalii, rezistenta la stres;

Descrierea jobului

• Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, pe baza documentelor primite de la clienti
• Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile;
• Verifica componenta soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
• Verifica si/sau efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA, regleaza dupa caz balantele de verificare lunare;
• Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform cu legislatia in vigoare;
• Verifica si/sau stabileste impozitele de plata, verifica/intocmeste declaratiile fiscale obligatorii si raspunde de inregistrarea acestora;
• Intocmeste declaratii TVA, Intrastat, mediu, impozit, bilanturi
• Tine evidenta mijloacelor fixe
• Organizeaza operatiile cu caracter financiar contabil necesare inchiderii exercitiului financiar si verifica documentele de inventariere anuala a patrimoniului;
• Elaboreaza situatiile financiare lunare si semestriale ale clientilor;
• Verifica modul in care se realizeaza reconcilierea evidentei AFP din fisa platitorului cu datele din contabilitate;
• Intocmeste raportari speciale pentru clienti;
• Mentine legatura cu clientii repartizati.

Avantaje:

- Buget salarial intre 3000 - 7000 lei Net
· Se asigura conditii salariale conforme cu postul ocupat, intr-un pachet de beneficii peste medie.
· Contract pe perioada nedeterminata
· Traininguri/formari profesionale oferite gratuit
· Tichete de masa pe card
· Tichete de vacanta in functie de vechime
· Tichete cadou
· Buget de apa si cafea
· Petrecere anuala
· Iesiri in oras cu echipa
· Spatiu pentru recreere si odihna
· Spatiu pentru luat masa dotat cu frigider, aragaz, aparat de cafea si apa
· Teambuildinguri/evenimente de relaxare oferite de companie
· Lucru intr-un mediu tanar si profesionist
· Posibilitatea de avansare in cariera
· Participarea la cursuri profesionale de contabilitate, fiscalitate, etc

Unioncont Expert este formată din experți contabili și contabili cu experiență, membră a Corpului Experților Contabili și a Contabililor Autorizați din România, ce oferă servicii complete de contabilitate și consultanță financiară pentru companii din București și Ilfov.
Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 18 Mai 2024