Gratis

Pre-sale si suport tehnic Retelistica & VoIP

Macro Int'l Distribution

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este o persoană energică și dinamică, cu o dorință puternică de a învăța continuu și de a se perfecționa. Acesta trebuie să fie pasionat de tehnologiile avansate din domeniul rețelisticii și al comunicațiilor VoIP, demonstrând un interes profund pentru inovațiile și tendințele din aceste industrii.
De asemenea, candidatul trebuie să fie un comunicator eficient, capabil să transmită idei și informații în mod clar și concis, atât în echipă, cât și în relația cu clienții și partenerii de afaceri.

Descrierea jobului

Despre Job

În calitate de Suport Tehnic, vei juca un rol important în procesul de vânzare, oferind consultanta tehnică ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈și suport potențialilor clienți. Veți colabora strâns cu echipa de vânzări pentru a înțelege cerințele clienților și pentru a demonstra cum produsele sau soluțiile noastre pot satisface nevoile lor specifice. Cunoștințele tale tehnice, abilitățile excelente de comunicare și capacitatea de a dezvolta relații solide cu clienții vor fi importante în crearea unor oportunitati de vanzare a produselor noastre.

Responsabilități
  • Menținerea unei înțelegeri profunde a produselor noastre, a tendințelor din industrie și tehnologiilor emergente. Este nevoie sa fiți la curent cu noutatile tehnice ale produselor gestionate pentru a oferi suport echipei de vânzări in vederea transformarii acestor noutati in avantaje competitive pentru clientii nostri.
  • Oferirea de suport tehnic clienților atunci când este necesar. Lucrați îndeaproape cu echipa de vânzări pentru a dezvolta propuneri tehnice și pentru a furniza documentație care să descrie beneficiile produselor noastre.
  • Livrarea de prezentări tehnice și demonstrații de produse potențialilor clienți. Comunicați eficient caracteristicile, beneficiile și propunerile de valoare ale produselor sau soluțiilor noastre.
  • Organizarea și conducerea trainingurilor tehnice de produs cu partenerii și participarea la târguri, conferințe și evenimente din industrie.

Calificări
  • Cunoștințe tehnice în produsele, soluțiile sau tehnologiile relevante din domeniul rețelisticii sau domenii conexe IT - hardware, software, cloud computing, voip etc.

Constituie avantaje pentru candidat
  • Abilități excelente de comunicare și prezentare, cu capacitatea de a transmite concepte tehnice atât publicului tehnic, cât și celui non-tehnic.
  • Experiență anterioară într-un rol tehnic sau similar în industria retelisticii sau a administrarii de retele IT - este considerată un avantaj.
  • Mentalitate orientată către client, cu o pasiune pentru furnizarea de servicii excepționale și promovarea succesului clienților.
  • Auto-motivat, proactiv și capabil să lucreze eficient într-un mediu dinamic și rapid.
  • Cunostinte solide în Power Point, Excel, Outlook.
  • Cunostinte foarte bune de limba engleză, atât scris cat si vorbit.
  • Disponibilitatea de a călători în interiorul României sau în străinătate.
  • Permis de conducere.

Importator si distribuitor oficial Grandstream, Canon, Agfa, Kodak, Cook in Romania, importator si distribuitor echipamente VoIP si retelistica, consumabile si echipamente pentru printing outdoor si indoor de mari dimensiuni, importator si distribuitor echipamente si dispozitive medicale.
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024