Gratis

Tehnician IT / Suport tehnic

ARBIT AXC SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent scoală profesională tehnică / studii medii / superioare (superioare prezinta un avantaj)
  • Deține cunoștinte depanare, întreținere și configurare pentru: servere, storage, echipamente rețea, imprimante, laptop-uri, instalare sisteme de operare, solutii de securitate, imprimante/copiatoare
  • Experiență în cablare structurată
  • Are capacitatea și dorinta de a învăța lucruri noi
  • Limba engleză – nivel mediu
  • Permis auto cat. B
  • Dispus deplasarilor ocazionale în interes de serviciu
  • Prezintă un avantaj cunoștințe pentru orice tip de tehnologii cum ar fi: Microsoft365/Azure, Cisco, Fortinet, Sophos, Mikrotik, Synology, Win10/11 + Win Server, Linux, VmWare/HyperV, Kaspersky, sau orice alte soluții de securitate; certificările nu sunt obligatorii, dar sunt utile.

Descrierea jobului

  • Depanare, întreținere și configurare servere, storage, echipamente rețea, imprimante, laptop-uri, soluții de securitate, imprimante la sediu, la distanță (remote) ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈sau pe teren (la client).
  • Mașină de serviciu
  • Te învățăm o grămadă de lucruri noi

Cu o experienta de peste 15 ani in piata de IT, avem ca directii principale sectorul companiilor mici si mijlocii , cu posibilitatea de a oferi solutii si in mediul companiilor mari sau in sectorul public. Principul nostru obiectiv este satisfactia clientilor, incercand sa tinem sub control investitiile in IT printr-o activitate eficienta de pre-sales.

Oferim solutii complete pentru infrastructura IT:
  • cablare retele telefonie si retele de calculatoare;
  • instalare, configurare si intretinere statii de lucru;
  • instalare, configurare si intretinere servere MS Windows si GNU/Linux;
  • instalare si configurare echipamente de retea: switch-uri, routere;
  • audit si securizare infrastructura IT;
  • consultanta IT (securitate intra/internet, retelistica, linux, windows, antivirusi, hardware);
  • devirusari, recuperari date;
  • diagnoza, reparatii si revigorare hardware (statii de lucru, servere, laptop-uri);
  • vanzare si suport semnaturi digitale CertDigital;
Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 15 Iun. 2024