Gratis

YouTube Junior Editor

MORA TV SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm colegi pasionați de YouTube si de editare video care:
  • Să le placă YouTube, social media și să-și dorească să devină cât mai buni în gestionarea conținutului.
  • Să aibă cunoștințe de Adobe Premiere Pro, de DaVinci Resolve sau să-și dorească să învețe aceste platforme.
  • Abilități de utilizare a softurilor de editare și creație grafică Adobe Photoshop & Illustrator sunt apreciate dar nu reprezintă o condiție eliminatorie.
  • Să fie organizat și atent la detalii.
  • Pozitiv, cu încredere că orice este posibil când îți dorești cu adevărat.
  • Locuiește sau se relochează în Iași

Descrierea jobului

Cu ce se vor ocupa noii colegi?
  • Vor învăța să gestioneze canale YouTube într-o manieră profesionistă, alături de cea mai competentă echipă din Europa.
  • Vor susține și vor colabora cu echipa de YouTube Management și de Post-Producție pentru a crea colaje și compilații potrivit calendarului de publicare.
  • Vor crea montaje video împreună cu Art Directorul, menținând cele mai înalte standarde creative și profesionale.
  • Vor mixa conținut audio cu video și vor adăuga subtitrările furnizate de studiourile de dublaj.
  • Va edita fișiere video pentru a fi compatibile cu diferite canale TV, Social Media sau platforme de distribuție.

LooLoo Kids și TraLaLa sunt cele mai cunoscute branduri dezvoltate de cel mai mare creator de conținut educativ din Europa. Da, canalul numărul 1 de YouTube din România, prima televiziune românească pentru copii sau zecile de canale YouTube cu milarde de vizualizări sunt gândite la Iași!

Alătură-te unei echipe de peste 100 de profesioniști, muzicieni, animatori, editori video și specialiști YouTube!

Site: www.loolookids.com / www.moratv.ro / www.tralala.ro

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024