Gratis

Welding Equipment Technician

Saipem Romania Srl

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Experiență anterioară de lucru într-o poziție similară - tehnician / electrician;
  • Cunoștințe privind sistemele hidraulice/ sistemele pneumatice;
  • Capacitatea de a interacționa ușor cu oamenii și de a se integra intr-o echipă;
  • Abilități de diagnosticare și rezolvare a problemelor;
  • Nivel de bază de limba engleză - avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Execută lucrările electrice sau mecanice în conformitate cu cerințele de siguranță și calitate;
  • Realizează conexiuni electrice pentru echipamente, întrerupătoare, transformatoare, și orice alte aparate electrice;
  • Citește schemele desenelor tehnice (de exemplu, diagrama de linie, schema electrică, diagramele hidraulice de bază), asigurându-se că echipamentele sunt instalate/conectate conform planului de instalare;
  • Verifică dacă echipamentele și materialele sunt în condiții bune și sigure de funcționare, raportează orice anomalie coordonatorului de atelier și asigură depozitarea corectă a pieselor de schimb și verificarea compatibilității acestora cu instalațiile;
  • Testează sistemele electrice și continuitatea circuitelor din cablajul electric, echipamentele și instalațiile electrice, utilizând dispozitive de testare precum multimetre, osciloscoape, pentru a asigura compatibilitatea, integritatea și siguranța sistemului;
  • Instalarea / conectarea diferitelor echipamente electrice, mecanice, pneumatice și hidraulice.

Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024