de ani Fără Frică...

Publicat 03 Iun 2008 | Reactualizat 02 Iul 2008 | Expiră 04 Iul 2008

WEB & GRAPHIC DESIGNER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent Fac. de Arte - N. Grigorescu
Exeperienta de minim 1 an in domeniu.
Se va pune accent pe creativitatea candidatului.
- sa aiba un minim de exeperinta in realizarea grafica a paginilor web - standarde internationale privind dimensiunile unei pagini, CSSuri, fonturi, culori, ergonomia informatiei, usability.
- a aiba un minim de exeperinta in realizarea grafica unor materiale publicitare.
- sa fie informat cu tot ce se intampla nou in materie de design web si creatie publicitara.
- cunoaserea programelor de grafica obligatorii: Adobe Photoshop, Corel Draw.
- cunoasterea programelor de grafica 3D constituie un avantaj.
- alte programe de grafica: Adobe Illustrator, Adobe Flash.

Descrierea jobului

CREATIE DESIGN WEB
- design pagini de web. Va concepe pe baza unui Brief agreat de catre client un design nou. Responsabilitatea design-erului este aceea de a urmari procesul de dezvoltare, de a ajuta echipa acolo unde este cazul d.p.d.v. al design-ului si de a realiza toate template-urile grafice ale paginii de web in format Adobe Photoshop.
Munca in echipa, deadline-urile trebuiesc abordate cu simt de raspundere din partea candidatului.

CREATIE design
- creatie identitate vizuala - logo, slogan, manual ID
- creatie grafica materiale de promovare - catalog, brosura, flyer, mapa de prezentare, etc.
- creatie grafica materiale de administrare a business-ului - carti de vizita, plic, antet, etc.

Beneficii
- Contract pe perioada nedeterminata (cu perioada de proba);
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Bonusuri;

Agentie de creatie specializata in realizarea de aplicatii web si publicitate.

Expirat
WEB & GRAPHIC DESIGNER  -  SC BLINKEYE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles