Web Editor

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • ești creativ/ă si te înțelegi de minune cu mediul digital, Google Ads, AdManager, Facebook Ads, Google Analytics si social media este domeniul in care te exprimi de minune;
  • ai cunostinte de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Adobe Premier, Adobe AfterEffects, Wordpress;
  • nu iti lipsesc nici cele de Microsoft Office; html si css;
  • iti place sa gândești strategii de marketing de la A la Z;
  • ești în pas cu ultimele schimbări în domeniu, iar update-ul continuu este prioritar pentru tine;
  • organizarea, eficiența, perseverența și proactivitatea sunt abilități cate te caracterizeză.

Descrierea jobului

Iata ce vei face in echipa noastra! Vei:
  • contribui la stabilirea, planificarea și implementarea newsletterelor și ale altor acțiuni de marketing, în linie cu planul de marketing;
  • colabora cu departamentele implicate pentru a asigura în permanență datele corecte și relevante;
  • coordona pregătirea materialelor necesare pentru conținutul acțiunilor de marketing;
  • crea și supraveghea implementarea de noi produse digitale care sporesc eficiența altor produse ale companiei;
  • proiecta și supraveghea toate aspectele legate de produsele de marketing digital ale companiei pe diverse canale: de e-mail marketing, social media, PPC dar și platforma medichub.ro
  • dezvolta și monitoriza, împreună cu echipa, produsele și serviciile digitale pentru companiile farmaceutice;
  • evalua valorile importante care afectează traficul site-ului MedicHub, cotele de servicii și publicul țintă;
  • planifica și gestiona cu succes bugetele pe canalele media plătite;
  • efectua analize preliminare a așteptărilor companiilor farmaceutice și deschiderea acestora pentru marketing multicanal;
  • analiza și investiga tendințele pieței în dezvoltarea digitală;
  • dezvolta noi campanii digitale;
  • raporta rezultatele din campaniile de marketing.

Medichub Media, as a Romanian leading communication company provides specialized information to medical community for their continuous professional development. Medichub Media publishes 12 medical journals, organizes several medical events per year and provides direct marketing communication solutions. For more informations, please visit our site www.medichub.ro

Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos