Gratis

Web Designer/ CMS Specialist - in Cluj-Napoca, Judetul Cluj

FLAMINGO INDUSTRY S.R.L.
4 poziții

Candidatul Ideal

Echipa Finesse Agency este în căutarea unei persoane creative, inovatoare și organizate, cu un portofoliu în dezvoltarea de site-uri web în Wodrpress/Shopify/Webflow, dispusă de colaborare contractuală b2b.
Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipă tânără și dinamică, te invitam sa ni te alaturi!

Cerințe:
- Experientă demonstrabilă în Web Design, cu un portofoliu care să înglobeze minim 6 proiecte realizate în mod individual
- Cunoștinte medii/avansate în Wordpress/Shopify/Webflow (se solicită cunoașterea avansată a uneia dintre acestea și cel puțin medie a celei de-a doua)
- Înțelegere profundă a principiilor de design, UX/UI și tendințele actuale în designul web
- Cunoștințele în HTML, CSS și alte limbaje web sunt un avantaj
- Cunoștințe medii/avansate în utilizarea Photoshop, Canva Pro sau a altor instrumente de design grafic
- Colaborarea strânsă cu echipa și clienții pentru a înțelege nevoile și obiectivele proiectelor și pentru a oferi soluții de design inovatoare și eficiente
- Abilități de copywriting și de creare de continut optimizat SEO
- Excelente abilități de organizare și de prioritizare a sarcinilor

Descrierea jobului

Responsabilități:
- Dezvoltarea și editarea de site-uri Web prin intermediul CMS (Wordpress, Shopify, Webflow), pe baza unor cerințe prestabilite
- ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂Implementarea ideilor personale cu scopul realizării unor proiecte unice, în parametrii permiși
- Crearea continutului vizual/scris pentru: site, descrieri de produse, blogul companiei, pagini externe etc.
- Colaborarea cu echipa de marketing pentru asigurarea implementarii corecte a practicilor SEO

Ce oferim:
- Un mediu de lucru dinamic și motivant, unde veniturile sunt proporționale cu dedicarea
- Șansa de a lucra la proiecte diverse și interesante pentru clienții noștri din diferite industrii și domenii
- Oportunitati de dezvoltare profesională și de formare continuă
- Venituri competitive, bonusuri pentru performanță
- Opțiunea de a munci hibrid (la birou și remote)

Finesse Agency este o agenție de marketing și web design din Cluj-Napoca, specializată în crearea de frumos și în implementarea de strategii inovatoare. Suntem o echipă pasionată, concentrată pe livrarea de produse online memorabile. În misiunea noastră de a oferi servicii de cea mai înaltă calitate clienților noștri, căutăm oameni talentați și creativi care să se alăture echipei.
Publicat 13 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 12 Iun. 2024