Warehouse Team Leader - Sef de tura

Candidatul Ideal

  • Experienta pe un post similar de minim 3 ani;
  • Experienta pe zona de warehouse/ logistica;
  • Studii medii/ superioare, de profil logistic, tehnic sau economic;
  • Cunostinte de contabilitate primara si legislatie gestiune stocuri;
  • Persoana dinamica, organizata, cu capacitate de comunicare si relationare foarte buna;
  • Abilitati de coordonare, colaborare interdepartamentala, de luare a deciziilor si de rezolvare a problemelor in vederea imbunatatirii proceselor;
  • Cunostinte de operare PC si MS Office;
  • Cunostinte de utilizare a sistemelor WMS;
  • Cunostinte despre legislatia privind protectia muncii in depozit, proceduri in situatii de urgenta, securitatea depozitului.
  • Limba engleza nivel mediu.

Descrierea jobului

Candidatul potrivit pentru acest post va avea urmatoarele responsabilitati:
  • Coordonarea activitatii depozitului din punct de vedere operational;
  • Inlocuieste Warehouse Manager-ul in absenta acestuia;
  • Se asigura de bunul mers al fluxului de intrari/iesiri marfuri din depozit, respectand regulile interne si legislatia in vigoare;
  • Coordonarea intocmirii comenzilor de livrare respectand termenele si modalitatile de livrare a acestora;
  • Se asigura si coordoneaza inventarierea anuala a marfurilor, cat si a inventarelor aleatorii de verificare pe game de produse;
  • Urmarirea si evaluarea indicatorilor de performanta ai depozitului;
  • Dezvoltarea, imbunatatirea si impunerea respectarii procedurilor documentate;
  • Gestionarea stocurilor de marfuri pe baza documentelor pentru inbound/outbound;
  • Se asigura de creearea conditiilor optime de depozitare a stocurilor;
  • Analizarea rapoartelor, compararea de date si identificarea diferentelor;
  • Se asigura ca procedurile companiei sunt implementate si respectate de intreg personalul;
  • Instruirea angajatilor pentru imbunatatirea performantelor, in conformitate cu procedurile companiei;
  • Participarea la audituri sau vizite interne/externe;
  • Se asigura ca este mentinut 5S in depozit;
  • Urmarirea sigurantei depozitului si buna functionare a echipamentelor de supraveghere.

Beneficii:
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala si personala intr-o companie dinamica;
  • Salarizare motivanta, in functie de performante;
  • Telefon;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicala privata;
  • Decontare transport.

Grupul Ferro este unul dintre cei mai importanti producatori si distribuitori de baterii, accesorii de baie, robineti si fitinguri din Europa centrala si de est. Respectul fata de clienti si integritatea sunt valorile de baza ale companiei. Ne dorim persoane ambitioase si motivate cu care sa cladim impreuna succesul companiei pe piata din Romania.

Publicat 1 aug. 2022 Reactualizat 13 aug. 2022 Expiră 31 aug. 2022